Dombrovskis atkārtoti atceļ Streļčenoka rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu, Mixnews.lv

Dombrovskis atkārtoti atceļ Streļčenoka rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu

фото

Politika | 2014. gada 21. janvārī plkst. 13:54

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nolēmis atkārtoti atcelt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par viņa vietnieces Jutas Strīķes atkārtotu atbrīvošanu no amata, ziņo LETA.

Dombrovskis otrdien žurnālistiem sacīja, ka Valsts kancelejas juristi neredz pamatojumu otrreizējai Strīķes atbrīvošanai. Turklāt ir pārkāpts KNAB likums, jo Strīķes izvērtēšanai nav izveidota komisija, bet gan lēmums pieņemts vienpersoniski.

"Esmu spiests atkārtoti atcelt šo rīkojumu, jo nekāda jauna pamata atlaišanai nav," teica Dombrovskis.

Strīķe atturējās komentēt premjera lēmumu. Ar Streļčenoku aģentūrai LETA pagaidām neizdevās sazināties. Oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēts premjera rīkojums, ar kuru Streļčenokam piešķirts ikgadējais atvaļinājums no 21.janvāra līdz 23.janvārim.

Streļčenoka atvaļinājuma laikā par KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāju iecelta viņa otra vietniece Ilze Jurča.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka KNAB priekšnieks Streļčenoks 14.janvārī atkārtoti uzteica darbu savai vietniecei. Strīķe tika atbrīvota no ieņemamā amata saistībā ar to, ka viņa ir zaudējusi darba devēja uzticību.

Pirmo reizi KNAB priekšnieks Strīķi no amata atbrīvoja pērn 20.decembrī, tomēr Dombrovskis šā gada 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu. Juristi, Dombrovska uzdevumā izvērtējot dokumentus, konstatēja, ka Streļčenoka lēmums bija prettiesisks.

Komentāri