VARAM ministra biroja vadītājai Antānei ļauj paralēli strādāt arī Rīgas brīvostā, Mixnews.lv

VARAM ministra biroja vadītājai Antānei ļauj paralēli strādāt arī Rīgas brīvostā

фото

Politika | 2014. gada 21. janvārī plkst. 14:53

Valdība otrdien akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministra biroja vadītājas Ingas Antānes lūgumu savienot darbu ministrijā ar Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu, ziņo LETA.

Antāne iesniegumu par atļauju savienot amatus iesniegusi pagājušā gada decembra sākumā.

Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) šķita nesaprotami, kāpēc šāds jautājums tiek izskatīts, ja rīkojums būs derīgs tikai vienu dienu, jo tūlīt jau būs jauna valdība un jauns ministrs, taču pret rīkojuma projektu neiebilda.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP), kurš pilda VARAM ministra pienākumus, skaidroja, ka likums ir jāievēro arī šādā gadījumā. VARAM skaidro, ka Antāne saskaņā ar likumu "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" drīkst savienot valsts amatpersonas amatu ar Rīgas ostas valdes locekļa amatu, ja to savienošana nerada interešu konfliktu un ir saņemta tās valsts amatpersonas vai koleģiālās institūcijas rakstiska atļauja, kura attiecīgo personu iecēlusi, ievēlējusi vai apstiprinājusi amatā.

Antāne Rīgas ostas valdes locekļa amatā iecelta 2012.gada 14.februārī. Laikā, kamēr viņa bija ostas valdes locekle, viņa bija arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža padomniece, taču pēc viņa demisijas ministra vietas izpildītājs ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP) viņu pieņēma par VARAM ministra biroja vadītāju.

Atļauju savienot abus amatus devusi arī Rīgas brīvostas pārvalde.

Komentāri