Straujuma: Jaunajā valdībā vairs nebūs veto tiesības tikai vienai partijai, Mixnews.lv

Straujuma: Jaunajā valdībā vairs nebūs veto tiesības tikai vienai partijai (4)

фото

Politika | 2014. gada 22. janvārī plkst. 09:51

Atšķirībā no iepriekšējās valdības jaunveidojamā atšķirsies ar to, ka tajā vairs nebūs veto tiesības tikai vienai partijai, kas dažreiz radījis saspringtas situācijas tajā, intervijā LTV sacīja Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V).

Straujuma skaidroja, ka šoreiz izdevies izveidot daudz plašāku koalīciju no četrām partijām, tāpēc ir cerība, ka to nepiemeklēs iepriekšējās valdības saspringtās situācijas.

"Domāju, valdības deklarācijas izstrāde ir apliecinājusi, ka partijām ir atšķirīgi viedokļi, bet spēja panākt kompromisus svarīgos jautājumos izskaus tendenci veidoties saspringtām situācijām," sacīja Straujuma.

Tāpat uz jautājumu vai Straujumu nebaida, ka jaunajā valdībā varēt veidoties iekšējie opozicionāri, viņa atbildēja, ka nesaskata šādus riskus, jo Valsts prezidents Andris Bērziņš un viņa pati jaunveidojamās valdības ministrus uzskata par pieredzējušiem un rīcībspējīgiem.

Jāatgādina, ka Saeima trešdien ārkārtas sēdē lems par jaunās Laimdotas Straujumas (V) veidotās valdības apstiprināšanu.

Vēl līdz tam Saeimas nama Viesu zālē plānota koalīcijas līguma un valdības deklarācijas svinīga parakstīšana.

Paredzēts, ka jaunajā valdībā būs seši jauni ministri, kas nestrādāja iepriekšējā Valda Dombrovska (V) vadītajā Ministru kabinetā - zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

Jaunajā valdībā savu darbu neturpinās līdzšinējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kā arī labklājības ministre Ilze Viņķele (V), tāpat darbu valdībā neturpinās līdzšinējais premjers Valdis Dombrovskis. Pabriks, Viņķele un Valdis Dombrovskis tagad plāno atjaunot Saeimas deputātu mandātu.

Savukārt iepriekšējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) kļūs par ekonomikas ministru, bet līdzšinējā zemkopības ministre Straujuma pildīs valdības vadītājas pienākumus.

Jauno valdību veidos iepriekšējās koalīcijas partijas - "Vienotība", Reformu partija (RP), nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī seši pie frakcijām nepiederošie deputāti -, pieaicinot līdz šim opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Foto: Zemkopības ministrija

Komentāri 4
Demopirms 5 gadiem
Baurzemē, kā tu saki, ir demokrātija! Nevajag sēdēt mājās pie dīvāna un sūkstīties, bet iet un darīt, teikt, ko domā! Tad arī nebūs bauru un muļķu!!
Kaunspirms 5 gadiem
Vai tad baurzemē kāds piedāvā variantus?
Zināmas personas vienkārši nodiktē un bauri piekrīt.
Bet tikai tad nevajag vaimanāt, ka visiem pa pakaļu jāvelkas.
Pretīgi!
Sunspirms 5 gadiem
Tu redzi labākus variantus?