Straujuma: Šī būs pēctecības un sadarbības valdība, Mixnews.lv

Straujuma: Šī būs pēctecības un sadarbības valdība (1)

фото

Politika | 2014. gada 22. janvārī plkst. 11:05

Jaunā valdība būs pēctecības un sadarbības valdība, šodien, uzrunājot Saeimu, sacīja premjera amata kandidāte Laimdota Straujuma (V).

Straujuma aicināja paust uzticību plānotajiem jaunās valdības uzdevumiem, kā arī uzsvēra, ka jaunā valdība ir "profesionāla un darboties griboša". Šīs valdības darbs būs vērsts uz ekonomikas izaugsmi un ilgtspējīgu attīstību.

Viņa pateicās jaunās koalīcijas politiķiem par konstruktīvu darbu jaunās valdības izveides laikā un aicināja arī turpmāk nezaudēt pragmatismu un paturēt prātā, kāpēc demisionēja Valda Dombrovska (V) valdība. Straujuma arī akcentēja, ka jaunā valdība tiks vērtēta pēc padarītajiem darbiem.

Premjera amata kandidāte klāstīja, ka jaunā valdība ir turpinājums sekmīgam iepriekšējās valdības darbam. Viņa arī pateicās Dombrovskim par paveikto. Straujuma sacīja - traģēdija, kas pērn piemeklēja Latvijas tautu, notikusi arī tāpēc, ka daudzi bija piemirsuši ētiskus principus, kā arī nopietnas attieksmes pret kārtību un patiesas cieņas pret likumu trūkuma dēļ. Viņa akcentēja, ka tiesiskums nav tukši vārdi, bet ikviena cilvēka rīcība, patiesi cienot likumu.

Straujuma arī pastāstīja deputātiem par jaunās valdības plānotajiem uzdevumiem, kas iekļauti valdības deklarācijā, tostarp mazināt nevienlīdzību, veicināt iedzīvotāju atgriešanos Latvijā un tautas ataudzi.

Tāpat jaunā valdība plāno pilnveidot maksātnespējas tiesisko regulējumu. Jau ziņots, ka Saeima šodien pl.10 ārkārtas sēdē lems par jaunās Straujumas veidotās valdības apstiprināšanu.

Paredzēts, ka jaunajā valdībā būs seši jauni ministri, kas nestrādāja iepriekšējā Valda Dombrovska (V) vadītajā Ministru kabinetā - zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK), aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), kā arī izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

Jaunajā valdībā savu darbu neturpinās līdzšinējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (RP), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kā arī labklājības ministre Ilze Viņķele (V), tāpat darbu valdībā neturpinās līdzšinējais premjers Valdis Dombrovskis. Pabriks, Viņķele un Valdis Dombrovskis tagad plāno atjaunot Saeimas deputātu mandātu.

Savukārt iepriekšējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) kļūs par ekonomikas ministru, bet līdzšinējā zemkopības ministre Straujuma pildīs valdības vadītājas pienākumus.

Jauno valdību veidos iepriekšējās koalīcijas partijas - "Vienotība", Reformu partija (RP), nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), kā arī seši pie frakcijām nepiederošie deputāti -, pieaicinot līdz šim opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Īsta padomju pēctecības valdība.
Vajadzīgie jautājumi tiks atrisināti ar kremļa saskaņas centra balsīm.
Galvenais neaizvainot kremli, nepildot viņu pavēles.