Premjera amata kandidāte strīdu KNAB salīdzina ar komēdiju vairākos cēlienos, Mixnews.lv

Premjera amata kandidāte strīdu KNAB salīdzina ar komēdiju vairākos cēlienos (1)

фото

Politika | 2014. gada 22. janvārī plkst. 11:43

Izveidojusies situācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir salīdzināma ar komēdiju vairākos cēlienos, kas būtu jāpārtrauc, uzskata Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V).

Viņasprāt, konflikts risināms tikai sarunu ceļā, proti, abas KNAB augstākās amatpersonas piesēdināt pie viena galda.

"Ja sarunu ceļā neizdodas panākt kompromisu, tad kādam ir jāiet prom, protams, izvērtējot abu iesaistīto pušu atbildību konflikta situācijā," intervijā LTV piebilda Straujuma.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka otrdien Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nolēmis atkārtoti atcelt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par viņa vietnieces Jutas Strīķes atkārtotu atbrīvošanu no amata.

Dombrovskis sacīja, ka Valsts kancelejas juristi neredz pamatojumu otrreizējai Strīķes atbrīvošanai. "Veicot lēmuma pēcpārbaudi, ir atkal konstatēts, ka jauns pamats pēc būtības Strīķes atbrīvošanai nav rasts," viņš skaidroja. Turklāt ir pārkāpts KNAB likums, jo Strīķes izvērtēšanai nav izveidota komisija, bet gan lēmums pieņemts vienpersoniski.

"Esmu spiests atkārtoti atcelt šo rīkojumu, jo nekāda jauna pamata atlaišanai nav," teica Dombrovskis.

Jautāts, vai nebūtu tomēr jāvērtē paša Streļčenoka piemērotība ieņemamajam amatam, Dombrovskis norādīja, ka šis jautājums būs jārisina nākamajam premjeram.

Viņš pirms šī lēmuma pieņemšanas to ir pārrunājis ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru kā KNAB funkcionālo uzraugu, gan arī ar premjera amata kandidāti Laimdotu Straujumu (V), kurai ar šiem jautājumiem būs jāstrādā.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Ir dota komanda strīķi patriekt.
Sovjetiem viņa nepatīk un stipri traucē.