Straujuma savai valdībai novēl strādāt sabiedrības labā un atzīst, ka viegli nebūs, Mixnews.lv

Straujuma savai valdībai novēl strādāt sabiedrības labā un atzīst, ka viegli nebūs (1)

фото

Politika | 2014. gada 22. janvārī plkst. 15:10

Pateicoties ministriem, kas piekrituši strādāt jaunajā valdībā, jaunā Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pirmajā valdības sēdē atzina, ka viegli nebūšot, ziņo LETA.

Viņa pateicās ministriem par to, ka viņi uzdrošinājušies turpināt vai sākt darbu valdībā, uzsverot, ka laika periods, kas šai valdībai ir atvēlēts, ir ierobežots, turklāt pa vidu vēl ir gaidāmas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, bet valdības darba beigās - Saeimas vēlēšanas.

"Es ticu katram ministram un uzskatu, ka jādara viss, lai pragmatiski, neskatoties uz dažkārt iespēju un gribēšanu izskatīties labāk, mēs darītu darbus valsts labā," uzrunā teica Straujuma.

фото

No kreisās puses uz labo: kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, veselības ministre Ingrīda Circene un tieslietu ministre Baiba Broka

Viņa atsaucās uz valdības sēžu zālē uz sienas rakstīto "Viens likums, viena taisnība visiem" un aicināja šo uzrakstu ne tikai lasīt, bet arī izprast un pieturēties pie šiem vārdiem.

"Es ticu, ka var strādāt tā, lai cilvēki mums noticētu. Cilvēki netic politiskajām partijām, un tas ir vēl grūtāk," pauda jaunā valdības vadītāja. Viņa aicināja strādāt pragmatiski, ievērojot tiesiskumu un cilvēku intereses, un strādāt tā, kā no valdības to sagaida Valsts prezidents un sabiedrība.

фото

No kreisās puses uz labo: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, tieslietu ministre Baiba Broka, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un labklājības ministrs Uldis Augulis

Straujuma aicināja visas domstarpības vispirms atrisināt koalīcijas iekšienē, izrunāt tās atklāti, nevis uzreiz steigties vienam otru apvainot publiski.

"Es ticu, ka mēs varam būt komanda un varam strādāt kopā. Es ticu, ka mēs mācēsim atrast kompromisu," viņa noteica, atgādinot, ka pēc deviņiem mēnešiem būs Saeimas vēlēšanas, kad sabiedrība vērtēs, cik šī valdība ir bijusi gudra, strādīga un cik ir ievērotas sabiedrības intereses.

Uzrunas noslēgumā Straujuma novēlēja savai valdībai attaisnot to uzticību, ko Saeima šodien ir devusi, nobalsojot par jauno valdību.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeima trešdien apstiprināja jauno Laimdotas Straujumas (V) veidoto valdību. Straujuma ir pirmā sieviete Latvijas vēsturē, kura ieņem Ministru prezidenta amatu.

Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam balsoja 64 deputāti, pret bija 27 parlamentārieši, bet atturējās divi deputāti.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Ja parēķina, tad sanāk, ka daži kremļa saskanieši ir balsojuši par šo "kodlu"