Demiters nepatīkami pārsteigts par Viļuma izvēli nebalsot par Straujumas valdību, Mixnews.lv

Demiters nepatīkami pārsteigts par Viļuma izvēli nebalsot par Straujumas valdību (1)

фото

Politika | 2014. gada 22. janvārī plkst. 17:04

"Reformu partijas" (RP) valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters ir nepatīkami pārsteigts par deputāta Jura Viļuma (RP) izvēli nebalsot par Laimdotas Straujumas valdības apstiprināšanu, ziņo LETA.

Savukārt par deputāta Valda Liepiņa (RP) viedokli Demiters bijis informēts.

Gan Viļums, gan Liepiņš trešdien nepiedalījās balsojumā par Straujumas valdības apstiprināšanu.

Viļuma rīcība trešdien tiks apspriesta RP frakcijas sēdē, norādīja Demiters. Savukārt Liepiņš bija jau iepriekš Demiteram paziņojis, ka nepiedalīsies balsojumā, un par to bija informēta arī Straujuma. Līdz ar to RP valdes priekšsēdētājs neplāno pielietot kādas sankcijas pret Liepiņu, lai gan par viņa izvēli nav izslēgta sarunas iespēja frakcijā, ja to kāds rosinās.

Viļums skaidroja, ka nav balsojis par valdības apstiprināšanu, jo no deklarācijas ir izņemts latgaliešu jautājums, kā arī tāpēc, ka viņam ir iebildumi pret valdības veidošanas procesu. Deputāts neatbalsta to, ka amati valdībā bija jāzaudē ekonomikas ministram Danielam Pavļutam (RP) un aizsardzības ministram Artim Pabrikam (V).

Parlamentārietis Viļums trešdien RP frakcijas sēdē esot atzinis vainu tajā, ka par savu izvēli nav informējis frakciju un RP valdes priekšsēdētāju. Turpmāk koalīcijai no RP būs nedalīts atbalsts, apgalvoja Demiters.

Viļums iepriekš bija izteicās, ka gadījumā, ja kādam valdības virzītam jautājumam nepiekritīs, tad viņš paudīs savu pozīciju.

Liepiņš trešdien debatēs uzsvēra, ka nav apmierināts ar valdības veidošanas gaitu un arī rezultātu. Valdības veidošanas process neesot bijis atklāts, savukārt premjera amata kandidāte Straujuma nesniedza atklātu novērtējumu ministriem, kā arī noraidīja ekonomikas ministra Pavļuta kandidatūru.

Tāpat esot bijuši vēl trīs sekmīgi ministri, kuri pēc tam tika "uzmesti", - tieslietu ministrs Jānis Bordāns, aizsardzības ministrs Pabriks, kā arī labklājības ministre Ilze Viņķele (V), pauda Liepiņš.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeima trešdien apstiprināja jauno Straujumas (V) veidoto valdību. Straujuma ir pirmā sieviete Latvijas vēsturē, kura ieņem Ministru prezidenta amatu.

Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam balsoja 64 deputāti, pret bija 27 parlamentārieši, bet atturējās divi deputāti. Jauno valdību neatbalstīja opozīcijā esošā politiskā apvienība "Saskaņas centrs", divi pie frakcijām nepiederošie deputāti, kuri nav pašreizējā koalīcijas sastāvā, - Vladimirs Reskājs un Inga Vanaga atturējās.

Balsojumā nepiedalījās divi jaunās koalīcijas parlamentārieši - Liepiņš un Viļums, kā arī divi pie frakcijām nepiederošie deputāti, kuri nepārstāv jauno valdību - Inga Bite un Dāvis Stalts.

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Komentāri 1
Nu un?pirms 5 gadiem
Ar kremlja saskaniesu piebalsotam balsim pietika.