Cilinskis neuzstās uz deputātu skaita mazināšanu; pievērsīsies zaļajai ekonomikai, Mixnews.lv

Cilinskis neuzstās uz deputātu skaita mazināšanu; pievērsīsies zaļajai ekonomikai

фото

Politika | 2014. gada 22. janvārī plkst. 17:16

Jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) neplāno pašvaldībām uzstāt uz apvienošanos, kā arī piespiest samazināt deputātu skaitu tajās.

Ministrs sarunā ar aģentūru LETA sacīja, ka savā darbā plāno ievērot pēctecību, tomēr nianses atšķiršoties no iepriekšējā ministra Edmunda Sprūdža (RP) darbības.

"Dažas lietas, kas nav bijušas saskaņotas ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS), ir jāatliek, lai sabiedrība un partijas par to izlemj nākamajās vēlēšanās. Es, piemēram, negribu karot ar LPS par deputātu skaitu pašvaldībās," teica Cilinskis.

Cilinskis ir apņēmības pilns virzīties uz priekšu ar vairākiem citiem darbiem, piemēram, dzērienu iepakojuma depozīta sistēmu, Latgales attīstības plānu. Taču Cilinska vadībā ministrija nekarošot ar pašvaldībām par to piespiedu apvienošanu.

"Es domāju, ka šim plānam ir jāiziet cauri vēlēšanām. Es nesaku, ka tas ir pilnīgi nepareizs, taču sabiedrība to nepieņem un šajā periodā tas nav īstenojams," uzskata politiķis.

Būtisks uzdevums jaunajam ministram būšot sadarbības uzlabošana pašā ministrijā, kā arī uzlabot sadarbību ar nevalstisko sektoru. Īpaši vajadzētu uzlabot attiecības ar LPS, kas nav bijušas tik labas, kā vajadzētu.

Ar vides aizsardzību saistītie jautājumi tikšot nolikti līdzvērtīgās pozīcijās ar citām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošajām nozarēm.

"Vides jautājumi netiks izvirzīti priekšplānā, jo pats galvenais patlaban ir Eiropas fondu jautājums. Gribētu nolikt līdzvērtīgās pozīcijās, jo vides lietas līdz šim nav bijušas tik līdzvērtīgas salīdzinājumā ar pārējiem jautājumiem," pauda ministrs.

Viņš uzsvēra, ka ministrijas nosaukums jau vien izsaka, cik svarīgi ir ar vidi saistīti jautājumi. Viņaprāt, to nedrīkstot aizmirst, pat neskatoties uz to, ka citas nozares prasa lielāku uzmanību. Tomēr ministrs gribētu pievērsties ilgtspējīgai attīstībai un zaļajai ekonomikai.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeima trešdien ar balsu vairākumu apstiprināja Laimdotas Straujumas (V) veidoto valdību.

Cilinskis ministra amatā apstiprināts pirmo reizi, taču viņam jau ir iepriekšēja darba pieredze Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā - viņš bijis gan valsts sekretāra vietnieks, gan arī ministrijas parlamentārais sekretārs. Tāpat viņš bijis Latvijas Vides aizsardzības fonda padomes loceklis un Vides ministrijas programmu vadītājs.

Komentāri