Tieslietu ministre apņemas pilnveidot tiesu sistēmu un uzlabot komunikāciju ar to, Mixnews.lv

Tieslietu ministre apņemas pilnveidot tiesu sistēmu un uzlabot komunikāciju ar to

фото

Politika | 2014. gada 22. janvārī plkst. 17:34

Jaunā tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) strādās pie tiesu sistēmas pilnveidošanas, ko uzsver kā ļoti svarīgu jautājumu, kā arī atjaunos komunikāciju ar tiesu sistēmu kopumā.

Broka aģentūrai LETA stāstīja, ka šajā laikā ir jāturpina jau iesāktie darbi, kas ir katra ministra darba kārtībā.

"Tās būs reformas maksātnespējas procesa pilnveidošanā - Saeimā patlaban ir debates par tiem grozījumiem, kas jau ir iesniegti, tajā paša laikā turpināsies regulārās darba grupas, lai sekotu līdzi, kas vēl ir darāms," skaidroja Broka.

Broka minēja, ka vēl ir ļoti daudz ideju izstrādes stadijā, kas savulaik jau tika izstrādātas, bet vēl nav iesniegtas un neparādās grozījumos. Tāpat tiks strādāts kontekstā ar komercvides uzlabošanu.

"Attīstās mūsu ekonomiskā dzīve un tirgus, kas ievieš savas prasības un parāda, kas vēl būtu pilnveidojams, tāpat arī Eiropas Komisijā tiek izstrādātas jaunas direktīvas un regulas, kas prasa sistēmisku pārņemšanu nacionālajā likumdošanā," stāstīja jaunā ministre.

Broka uzsvēra tiesu sistēmas pilnveidošanu, kas "ir ārkārtīgi svarīgs jautājums, kas prasīs daudz laika". Konkrēti runa ir par tiesu namu izveidi. Ministre vēlas arī atjaunot pozitīvā gaisotnē komunikāciju ar tiesu sistēmu.

"Manuprāt, patlaban komunikācija faktiski ir diezgan ierobežota. Vairāk tas notiek ultimatīvā veidā - tā nav īsti pareiza pieeja. Tiesneši vislabāk zina, kādas ir problēmas un risinājumi, izmaiņas jāpieņem kompromisu ceļā," uzsvēra Broka.

Viens no jautājumiem ir arī tiesu noslodzes izlīdzināšana starp Rīgu un reģioniem, atgādinot, ka ir nepieciešams sabalansēt ātrumu ar kvalitāti. Tāpat Broka apņēmusies strādāt pie alternatīvo strīdu izšķiršanas - mediācijas un šķīrējtiesu - tiesiskā regulējuma.

Liela uzmanība būs pievērsta arī tam, kā notiks sagatavošanās Eiropas Savienības Padomes prezidentūrai, jo tieslietu jomai būs liela nozīme. Broka strādās arī pie situācijas ar uzturlīdzekļiem, norādot, ka ir uzņēmusies sakārtot šo sistēmu, pirmkārt, lai tiktu publiskoti alimentu nemaksātāji.

Attiecībā uz Jāņa Bordāna iesniegtajiem grozījumiem Maksātnespējas likumā Saeimā uz trešo lasījumu Broka norādīja, ka pašlaik tur notiks parlamentārās debates, bet ministrijā darbs turpināsies. Broka pastāstīja, ka būs jāstiprina Maksātnespējas administrācijas darbība, palielinot tās kapacitāti attiecībā uz administratoru uzraudzību.

Savukārt kā savu ārštata padomnieku Broka ir uzrunājusi zvērinātu advokātu Lauri Liepu, koncentrējoties uz jautājumiem, kas tieši ir saistīti ar komercvides un dalītā īpašuma sakārtošanu.

Brokas preses sekretāre būs bijušā ministra Bordāna preses pārstāve Līga Ādamsone, savukārt biroju vadīs Annija Freimane.

Komentāri