Ojārs Kalniņš: Latvijai ārlietās jādentificē un jāattīsta savas unikālās priekšrocības, Mixnews.lv

Ojārs Kalniņš: Latvijai ārlietās jādentificē un jāattīsta savas unikālās priekšrocības

фото

Politika | 2014. gada 23. janvārī plkst. 14:04

Latvijai ārlietu jomā ir nepieciešams identificēt un attīstīt savas unikālās priekšrocības, lai tās pielietotu pēc nepieciešamības, ceturtdien Saeimas ikgadējās ārpolitikas debatēs sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V), ziņo LETA.

Latvijai ir pievērsta uzmanība saistībā ar paveikto, pārvarot ekonomisko krīzi, norādīja Kalniņš (V). Esam ieguvuši atpazīstamību un respektu, un viens no ārpolitikas uzdevumiem ir saprast, kā to vislabāk izmantot. Jākoncentrējas uz to, kur mums ir vislielākās zināšanas, skaidroja politiķis.

Latvijas lepnums ārpolitikā ir fakts, ka Eiropas Savienībā (ES) esam starp līderiem sadarbībā ar Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm. Ārlietu ministrijai un ārlietu ekspertiem ir jāpēta jautājums par šo attiecību tālāko attīstību.

Kalniņš arī norādīja uz Latvijas spēju ietekmēt jautājumu par ES ekonomisko sankciju līmeni pret Baltkrieviju. Tādā veidā tika nosargātas Latvijas iedzīvotāju ekonomiskās intereses, tajā pašā laikā aizstāvot cilvēktiesības un Eiropas vērtības.

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP) pauda, ka saskaņā ar politisko loģiku varētu ar gandarījumu atskatīties uz ES daudzgadu budžeta 2014.-2020.gadam pieņemšanu un sekmīgo eiro ieviešanu. Tajā pašā laikā jāatceras, ka 2014.gads ir gatavošanās gads Latvijas prezidentūrai ES 2015.gadā.

Arī Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja pievērsās Austrumu partnerības valstu jautājumiem, pieļaujot iespēju, ka attiecības ar šīm valstīm jāveido, tās pārgrupējot saistībā ar viņu gatavības līmeni sadarboties ar ES. Kalniņa-Lukaševica pauda, ka sagaida skaidru ES reakciju uz nepiedodamajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, kas vērojami Ukrainas galvaspilsētas Kijevas ielās.

Viņa norādīja, ka pašlaik ES pamatlīguma grozījumi nav iekļauti valstu savienības darba kārtībā, kā arī akcentēja tautiešu diasporas lomu. Ārpus Latvijas esošos valsts piederīgos ir jāiesaista Latvijas prezidentūras ES popularizēšanā, piebilda politiķe.

Saeimas debates par Latvijas ārpolitikas jautājumiem notiek jau ceturto reizi.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri