Sergejs Potapkins: Mūsu un sabiedroto ārpolitiskās intereses var atšķirties, Mixnews.lv

Sergejs Potapkins: Mūsu un sabiedroto ārpolitiskās intereses var atšķirties (1)

фото

Politika | 2014. gada 23. janvārī plkst. 15:29

Ārpolitika ir komplicētāka par pieeju "Rietumi pret pārējiem", tāpēc ir jāatceras, ka mūsu un sabiedroto ārpolitiskās intereses var atšķirties, ceturtdien Saeimas ikgadējās ārpolitikas debatēs apvienības "Saskaņas centrs" Saeimas frakcijas vārdā sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Sergejs Potapkins, ziņo LETA.

"Pēc negoda ar vilcienu iepirkumu ne tikai diplomāti un ministri, bet tagad arī katrs Latvijas iedzīvotājs tika pārliecināts, ka spāņu, šveiciešu, kanādiešu ražotāji un latviešu ražotāji, latviešu pasažieru pārvadātāji, kā arī latviešu pasažieru intereses būtiski atšķiras. Interešu nesakārtotības dēļ Latvijas iedzīvotāji palika bez vilcieniem, bet turpina maksāt par svešām interesēm no saviem nodokļiem," norādīja politiķis.

"Man negribētos, lai aiz sarunām par kopīgām rietumu vērtībām tiktu pazaudēta ārpolitikas īstenošanas jēga, proti, savas valsts un tautas interešu aizstāvēšana un ekonomiskie panākumi visiem," pauda Potapkins.

Viņš prognozēja, ka gaidāmās gāzes tirgus liberalizācija novedīs pie papildu izdevumiem, kurus būs jāsedz iedzīvotājiem.

Deputāts pievērsās arī tam, ka Baltijas valstīm ir ciešāk jāsadarbojas. Savukārt, atsaucoties uz Eiropas Parlamentā pārstāvētās sociāldemokrātu grupas viedokli, Potapkins norādīja, ka taupīšanas politika noved pie nevienlīdzības un divu ātrumu Eiropas.

Nepieciešams īstenot minimālo pensiju un pabalstu virzību uz Eiropas līmeni. Pašlaik fakts, ka esam nabadzīgākā valsts eirozonā, liek jautāt, vai OECD gribēs Latviju uzņemt kā dalībvalsti, norādīja Potapkins.

Pašlaik ar Krieviju Latvijai nav ko dalīt kā tikai pagātni, taču pretenziju izvirzīšana attiecībā uz vēsturi neveicina kopējās attiecības. Tāpēc ir jāveido pragmatiskas kaimiņattiecības, skaidroja SC deputāts.

Saeimas debates par Latvijas ārpolitikas jautājumiem notiek jau ceturto reizi.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Kremliesi paši piekopj pret Rietumu un pret Eiropas retoriku un politiku, bet te smilkst par pretejo.
Sovjetu naids ir vienkārši nepārspējams.