Saeima stingri nosoda konfliktā Ukrainā iesaistīto pušu vardarbīgo rīcību, Mixnews.lv

Saeima stingri nosoda konfliktā Ukrainā iesaistīto pušu vardarbīgo rīcību

фото

Politika | 2014. gada 23. janvārī plkst. 18:23

Saeima ceturtdien stingri nosodīja konfliktā Ukrainā iesaistīto pušu vardarbīgo rīcību, kas noved pie situācijas saasināšanās un asinsizliešanas, ziņo LETA.

Par nosodījuma izteikšanu nobalsoja 85 deputāti, nevienam nebalsojot "pret". Nosodījums izteikts, pieņemot Saeimas Ārlietu komisijas sagatavoto paziņojumu.

Saeimas pieņemtajā lēmumā "Par situāciju Ukrainā" teikts, ka Saeima uzmanīgi seko līdzi notikumu attīstībai Ukrainā, un ir uzsvērts, ka pārmērīga fiziska spēka lietošana ir novedusi pie vardarbības eskalācijas galvaspilsētā Kijevā, kuras rezultāts ir ne tikai lielais ievainoto cilvēku skaits, bet arī bojāgājušie.

Deputāti pauž nožēlu par konfliktā iesaistīto pušu nespēju risināt konfliktu sarunu ceļā un aicina konfliktā iesaistītās puses izbeigt vardarbību, izvairīties no provocējošas rīcības un miermīlīgā ceļā risināt politisko krīzi, panākot visām pusēm pieņemamu situācijas atrisinājumu.

Saeima aicina Ukrainas politisko varu rīkoties atbildīgi, izvairīties no konfliktu padziļinošu pasākumu veikšanas un pārskatīt pieņemtos pulcēšanās tiesības un vārda brīvību ierobežojošos likumus.

Parlamentārieši aicina Ukrainas tiesībaizsardzības institūcijas veikt rūpīgu izmeklēšanu un saukt pie atbildības cilvēkus, kuri ir atbildīgi par vairāku protesta akcijas dalībnieku nogalināšanu un uzbrukumiem žurnālistiem.

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) ceturtdien Saeimas debatēs izteica pateicību visu frakciju pārstāvjiem par iesaistīšanos paziņojuma teksta veidošanā, it sevišķi apvienības "Saskaņas centrs" pārstāvjiem.

Arī Baltijas Asamblejas (BA) un Ziemeļu Padomes prezidiji pieņēmuši kopīgu paziņojumu, kurā nosoda spēka pielietošanu un vardarbību, kas vērsta pret protestētājiem Kijevā, kuri pēdējo nedēļu laikā pauduši atbalstu Ukrainas integrācijai Eiropas Savienībā.

Paziņojums pieņemts 22.janvārī ikgadējā BA un Ziemeļu Padomes samitā, kas šogad norisinājās Kopenhāgenā, norāda BA Latvijas delegācijas vadītājs aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Pastāvīgais spiediens, kas vērsts pret Ukrainas pilsoņu demokrātiskajām tiesībām, tostarp pulcēšanās tiesībām un vārda brīvību, kā arī spēka lietošana ir pretrunā demokrātijas, tiesiskuma, pilsoniskas sabiedrības principiem, kā arī principiem, kurus Austrumu partnerības samitā Viļņā 2013.gada novembrī vienprātīgi atbalstīja visi tā dalībnieki, uzsvērts paziņojumā.

Paziņojumu parakstījusi BA prezidente Laine Randjerve un Ziemeļu Padomes prezidente Karīna Ostrēma. Baltijas Asambleja ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu sadarbības organizācija, kas dibināta ar mērķi koordinēt Baltijas valstu sadarbību parlamentārā līmenī, diskutēt par jautājumiem un projektiem, kas kopīgi visām trim reģiona valstīm, kā arī lai paustu kopēju nostāju par politiskiem, ekonomiskiem, sociāliem un kultūras jautājumiem Eiropas Savienības un starptautiskā līmenī.

BA veido nacionālās delegācijas - 12 līdz 20 deputāti no katras Baltijas valsts parlamenta.

Ziemeļu Padome ir 1952.gadā izveidots Ziemeļvalstu starpparlamentārās sadarbības forums. Tajā ir 87 vēlēti pārstāvji no Dānijas, Somijas, Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas, Grenlandes, Ālandu un Fēru salām.

Komentāri