Straujumas birojā būs darbinieki no ZM un iepriekšējā premjera padomnieki, Mixnews.lv

Straujumas birojā būs darbinieki no ZM un iepriekšējā premjera padomnieki

фото

Politika | 2014. gada 24. janvārī plkst. 11:54

Jaunās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) birojā strādās gan darbinieki no Zemkopības ministrijas, gan arī iepriekšējā premjera Valda Dombrovska (V) padomnieki, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Par Straujumas biroja vadītāju iecelts līdzšinējais Eiropas un Vidusjūras augu aizsardzības organizācijas ģenerāldirektors Ringolds Arnītis. Arnītis iepriekš ilglaicīgi vadījis Valsts augu aizsardzības dienestu, izveidojot Latvijā jaunu augu aizsardzības sistēmu un nodrošinot tās atbilstību starptautiskajiem un Eiropas Savienības standartiem.

Birojā strādās arī līdzšinējā Zemkopības ministrijas biroja vadītāja Vita Razminoviča. Viņai ir ilggadēja pieredze valsts pārvaldē, iepriekš pildot valsts sekretāra palīdzes pienākumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrijā un Zemkopības ministrijā. Straujumas birojā viņa būs padomniece projektu vadīšanas jautājumos.

Līdzšinējais premjera padomnieks Artis Grinbergs valdības vadītājai sniegs padomus ekonomikas un pašvaldību jautājumos. Iepriekš viņš vadījis arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Valsts attīstības plānošanas departamentu. Darbā pieņemta arī līdzšinējā Ekonomikas ministrijas Eiropas Savienības (ES) fondu ieviešanas departamenta ES fondu atbilstības vadības nodaļas vadītāja Ilze Skrodele. Viņa būs padomniece juridiskajos jautājumos.

Savukārt Straujumas padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos būs viņas līdzšinējais preses sekretārs Andis Blinds. Viņš iepriekš strādājis arī privātajā sektorā, tostarp vairākās sabiedrisko attiecību aģentūrās. Jaunās valdības vadītājas birojā darbosies arī darbinieki no iepriekšējā Ministru prezidenta biroja, ārlietu padomniece ES jautājumos Alise Balode, ārlietu padomniece Solveiga Silkalna un padomnieks humanitāros un ES fondu jautājumos Ints Dālderis.

Biroja darbības termiņš ir analoģisks 11.Saeimas mandāta laikam - līdz šogad paredzētajām parlamenta vēlēšanām oktobrī.

Jau ziņots, ka Saeima trešdien apstiprināja jauno Laimdotas Straujumas (V) veidoto valdību. Straujuma ir pirmā sieviete Latvijas vēsturē, kura ieņem Ministru prezidenta amatu.

Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam balsoja 64 deputāti, pret bija 27 parlamentārieši, bet atturējās divi deputāti.

Foto: jfsp.lu.lv

Komentāri