Straujuma: Katrs, kas piedalījās barikādēs, saprata, par ko stāv un ko aizstāv, Mixnews.lv

Straujuma: Katrs, kas piedalījās barikādēs, saprata, par ko stāv un ko aizstāv

фото

Politika | 2014. gada 24. janvārī plkst. 13:15

Daloties atmiņās par 1991.gada barikāžu laiku, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) piektdien uzsvēra, ka katrs, kas tajās dienās stāvēja savā postenī, saprata, par ko stāv un ko aizsargā, ziņo LETA.

Piektdien barikāžu atceres dienai veltītajā pasākumā valdības ēkā Straujuma klātesošajiem stāstīja, ka pati barikāžu laikā bijusi postenī Dzirnavu ielā, pie toreizējā telegrāfa.

"Katrs, kas tajās dienās stāvēja savā postenī, saprata, par ko stāv un ko aizsargā. Neviens nezināja, kas notiks - vai pacelsies lidmašīnas, vai nāks karaspēks. Bija cilvēki bez ieročiem, cilvēki ar dziesmām un ticību Latvijai," atmiņās dalījās valdības vadītāja.

Barikāžu laiks bija laiks, kad tauta bija tik vienota, kāda tā nekad vairs nav bijusi, sacīja Straujuma, atgādinot, ka tolaik cilvēku prātos bijusi tikai viena doma - brīva Latvija.

Lai gan tika apsvērta doma par Latvijas valdības veidošanu ārpus Latvijas, labi, ka tas tomēr nebija vajadzīgs, turpināja Ministru prezidente. "Tiešām labi, ka tas nebija vajadzīgs, ir labi, ka esam brīvi savā valstī un mūsu karogs plīvo," viņa piebilda.

Straujuma pateicās visiem, kas izcīnīja valsts neatkarību un to, ka šodien paši varam noteikt dzīvi savā valstī.

Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja

Komentāri