Dombrovskis pieņem Roņa demisiju; jaunu ministru meklēs līdz 1.martam, Mixnews.lv

Dombrovskis pieņem Roņa demisiju; jaunu ministru meklēs līdz 1.martam

фото

Politika | 2013. gada 18. janvārī plkst. 11:07

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piektdien pieņēma satiksmes ministra Aivja Roņa demisiju, ziņo LETA.

Pēc tikšanās ar ministru Dombrovskis žurnālistiem sacīja, ka Ronis tupinās darbu līdz 1.martam, lai pabeigtu jau iesāktos darbus.

Premjers pateicās Ronim par padarīto darbu, taču vienlaikus atzina, ka viņiem atšķīrušies viedokļi par algu palielinājumu kapitālsabiedrībās.

Arī Ronis pateicās Dombrovskim par iespēju strādāt viņa valdībā. Viņš pat salīdzināja premjeru ar Mozu: "Iedomājieties, ja Mozum būtu desmit baušļi jāizdabū cauri koalīcijas padomei un vēl Latvijas Saeimai, kas tad būtu sanācis."

Lai arī satiksmes ministrs norādīja, ka bijušas situācijas, kad viņš nav zinājis, kam zvanīt, lai uzzinātu koalīcijas viedokli, pēc Roņa domām, koalīcijai ir visas iespējas "sapurināties" un strādāt labāk.

Ronis atzina, ka viens no demisijas iemesliem bija algas valsts uzņēmumos. Viņš par šo jautājumu mēģinājis runāt gan ar Saeimas deputātiem, gan arī pārliecināt šajā jautājumā kolēģus valdībā, tostarp premjeru.

Pats Dombrovskis gan atkārtoja iepriekš teikto, ka viņš ir bijis pārsteigts par tik krasu atalgojuma palielinājumu.

Ronis neatklāja savus nākotnes plānus. "Dzīvošu tālāk, strādāšu tālāk," sacīja politiķis. Publiski ir izskanējis, ka Ronim esot darba piedāvājums privātajā sektorā ārpus Latvijas.

Jau ziņots, ka 15.janvārī Ronis paziņoja, ka viņam dažos jautājumos ir izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju un, lai noņemtu spriedzi koalīcijā, viņš pieņēmis lēmumu aiziet no darba valdībā.

Aivis Ronis par satiksmes ministru kļuva 2011.gada novembrī.

foto: infoagentura.wordpress.com

Komentāri