Baltijas valstu parlamentārieši nosoda vardarbību Ukrainā, Mixnews.lv

Baltijas valstu parlamentārieši nosoda vardarbību Ukrainā

фото

Politika | 2014. gada 24. janvārī plkst. 19:26

Baltijas valstu parlamentu ārlietu komisiju priekšsēdētāji kopīgā paziņojumā nosodījuši vardarbību Ukrainā, ziņo LETA.

"Ukrainas valdības nerēķināšanās ar lielas Ukrainas tautas daļas vēlmēm ir novedusi pie dramatiskām sadursmēm starp protestētājiem un policiju," teikts Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu ārlietu komisiju priekšsēdētāju pieņemtajā paziņojumā par situāciju Ukrainā.

Vienlaikus parlamentārieši aicina Eiropas valstu vadītājus ieturēt stingru nostāju un nosodīt Kijevā notiekošo vardarbību.

Saeimas, Seima un Rīgikogu ārlietu komisiju priekšsēdētāji paziņojumā apliecina, ka ar dziļām bažām seko līdzi notikumiem Ukrainā. Tāpat paziņojumā teikts, ka jaunie likumi, kas ierobežo tādus demokrātijas pamatprincipus un cilvēku pamattiesības kā vārda un pulcēšanās brīvība ir kļuvuši par ieganstu spēka lietošanai pret protestētājiem.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu ārlietu komisiju priekšsēdētāji aicina Ukrainas valdību un protestētājus sarunu ceļā rast miermīlīgu, demokrātisku situācijas risinājumu.

Vienlaikus paziņojumā pausta pārliecība, ka sadursmju un represiju turpināšanās valsti novedīs līdz haosam un nenāks par labu nevienai pusei, kā arī aicināts izbeigt vardarbību un vienoties par nepieciešamo pasākumu plānu situācijas atrisināšanai sarunu ceļā ar neatkarīga starpnieka palīdzību, ja tas nepieciešams.

Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Ērika Kalniņa (V), Seima Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Benedikta Jodka un Rīgikogu Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Marko Mikelsona kopīgais paziņojums pieņemts ceturtdien, 23.janvārī.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeima 23.janvārī stingri nosodīja konfliktā Ukrainā iesaistīto pušu vardarbīgo rīcību, kas novedusi pie situācijas saasināšanās un asinsizliešanas.

Par nosodījuma izteikšanu nobalsoja 85 deputāti, nevienam nebalsojot "pret". Nosodījums izteikts, pieņemot Saeimas Ārlietu komisijas sagatavoto paziņojumu.

Saeimas pieņemtajā lēmumā "Par situāciju Ukrainā" teikts, ka Saeima uzmanīgi seko līdzi notikumu attīstībai Ukrainā, un ir uzsvērts, ka pārmērīga fiziska spēka lietošana ir novedusi pie vardarbības eskalācijas galvaspilsētā Kijevā, kuras rezultāts ir ne tikai lielais ievainoto cilvēku skaits, bet arī bojāgājušie.

Komentāri