Konkursā uz Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieka amatu saņemti trīs pieteikumi, Mixnews.lv

Konkursā uz Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieka amatu saņemti trīs pieteikumi

фото

Politika | 2014. gada 25. janvārī plkst. 19:35

Šonedēļ, 20.janvārī, beidzās pieteikšanās termiņš izsludinātajā konkursā uz Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieka amatu, un minētajā konkursā ir saņemti trīs pieteikumi.

Kā aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijas (TA) pārstāve Dace Ezeriete, patlaban administrācija ir pieprasījusi atsauksmes par tiesnešu darbu.

Ezeriete papildināja, ka Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieka amata pretendentu izvērtēšana tiks organizēta saskaņā ar 2013.gada 13.septembra Tieslietu ministrijas iekšējiem noteikumiem "Rajona (pilsētas) tiesas priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka un apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieka iecelšanas kārtība".

Savukārt tiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka te konkursa kārtība ir analoga apgabaltiesas priekšsēdētāja atlases kārtībai.

LETA jau ziņoja, ka bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns, tiekoties ar Vilsoni, atzinīgi novērtēja tiesā uzsāktās reformas, īpaši elektroniskās lietu sadales ieviešanu, tiesas darbinieku algu izlīdzināšanas uzsākšanu un tiesvedības termiņu saīsināšanas redzējumu. "Pirmais darbs, kas man kā nozares ministram jāuzteic, ir lietu automatizētās sadales ieviešana. Par lietu automatizēto jeb elektronisko sadali ticis runāts jau ilgi, turklāt tas ir arī ļoti svarīgs faktors tam, lai sekmētu sabiedrības uzticēšanos tiesām un tiesu sistēmai kopumā," skaidroja Bordāns.

Viņš bija paudis prieku, ka Vilsone pēc stāšanās jaunajā amatā ir uzsākusi reformas atbilstoši savam redzējumam par Rīgas apgabaltiesas attīstību, ko pauda, piesakoties tiesas priekšsēdētāja amata konkursam. Tiesas attīstība, tostarp tiesas pieejamības un kvalitātes uzlabošana, ir tieši tiesas priekšsēdētāja rokās, uzskata Bordāns.

Vilsone sarunas laikā atzina, ka pašreiz apgabaltiesā notiek aktīvs darbs dažādu jauninājumu ieviešanā, tostarp tiesnešu un tiesas darbinieku apmācībā, tiesvedības praksē ieviešot jaunus instrumentus un tehnoloģijas.

"Šogad tiesvedības procesā kā obligātas ienāk jaunās tehnoloģijas, tostarp tiesas sēžu protokolu audioieraksti, kā arī videokonferences. Tāpēc šobrīd aktīvi strādājam pie tā, kā ar videokonferences tehnoloģiju palīdzību samazināt tiesvedību termiņus. Saskaņā ar grozījumiem Civilprocesa likumā ir paredzēta civillietu pārdale, izlīdzinot tiesu noslodzi visā Latvijā, kā arī samazinot lietu izskatīšanas termiņus," norādījusi Vilsone.

Videokonferenču izmantošanas iecere šajā nolūkā vēl jāpilnveido, bet tas ir risinājums tiesas darba pilnveidošanai, orientējoties gan uz tiesas klientiem, gan sabiedrības interesēm kopumā, skaidroja Vilsone.

Sakarā ar ģimenes apstākļiem amatu apgabaltiesā atstājusi agrākā tiesas priekšsēdētāja vietniece, kā arī kancelejas vadītājs.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesā no pagājušā gada 11.decembra ir ieviesta blakus sūdzību sadale datorizēti, nevis manuāli, kā tas notika līdz šim. Attiecībā uz lietu termiņiem Vilsone aģentūrai LETA iepriekš akcentēja, ka ir jāpēta atlikto lietu skaits un iemesli tam, strādājot ar termiņu monitoringu, nosakot lietu izskatīšanas termiņu standartus, veicinot arī slodzes izlīdzināšanu. Vilsone arī atgādināja, ka uzticēšanos tiesai varētu veicināt nolēmumu publicēšana, kas jau ir uzsākta, gan norādot, ka tur vēl ir daži darbi, kas ir veicami.

"Noteikti ir jāstrādā pie nolēmumu kvalitātes monitoringa, kā arī pie lietu izskatīšanas termiņiem un laika plānošanas, kolēģiju priekšsēdētāju kompetenču izmantošanas tiesu prakses pētīšanā, strādāšanas pie atceltajiem nolēmumiem," iepriekš norādīja apgabaltiesas priekšsēdētāja, minot, ka tiek strādāts arī ar pārējām apgabaltiesām, lai būtu vienota prakse.

Bordāns Vilsoni Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas amatā ir iecēlis uz pieciem gadiem. Vilsone amata pienākumus sāka pildīt no 2013.gada 27.decembra.

Komentāri