Rinkēvičs: Sarunas starp Ukrainas valdību un opozīciju sākās par vēlu, Mixnews.lv

Rinkēvičs: Sarunas starp Ukrainas valdību un opozīciju sākās par vēlu

фото

Politika | 2014. gada 27. janvārī plkst. 18:36

Sarunas starp Ukrainas valdību un opozīciju sākušās par vēlu, pirmdien aģentūrai LETA pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

Viņš norādīja, ka augstu vērtē, ka sarunas starp valdību un opozīciju notiek, taču tām vajadzēja sākties daudz ātrāk. Ministrs gan atteicās komentēt jebkādas šo sarunu detaļas, pamatojot, ka citām valstīm to nevajadzētu darīt.

"Tas būtu aptuveni tā, ja kāds lūgtu Ukrainas viedokli par Straujumas kundzes piedāvājumu par portfeļu sadalījumu Latvijas valdībā," salīdzināja Rinkēvičs.

Viņš uzsvēra, ka Latvija ir stingri iestājusies par to, ka situācija Ukrainā ir risināma dialoga ceļā. "Redzam, ka šis dialogs nav viegls. Redzam arī to, ka pašlaik sarunas notiek starp prezidentu un opozīciju un nedod uzreiz taustāmus rezultātus, bet es arī rēķinos ar to, ka tas nav vienkāršs process," atzina ministrs.

Viņš stingri norādīja, ka "nekad nebūs pieņemama Ukrainas aiziešana autoritārā vai diktatūras virzienā", sakot, ka vardarbības turpināšanās izraisīs stingrāku rīcību no Eiropas Savienības (ES) puses.

"Nerunāju par ekonomiskām sankcijām, jo tās nenāks par labu nevienam, sevišķi Ukrainai. Mēs runājam par konkrētu amatpersonu, kas ir atbildīgas par šiem notikumiem, sākot no 29.novembra un 30.novembra nakts, iekļaušanu ceļošanas aizliegumu sarakstā, viņu banku kontu iespējamu iesaldēšanu. Kolēģiem Kijevā ir jāsaprot, ka viņu pašu interesēs ir darīt visu, lai situācija stabilizētos," bilda ministrs.

Kā risinājumu samilzušajam konfliktam ministrs redz Ukrainas atgriešanos pie stabilitātes un tās turpmāku demokrātisku attīstību.

"ES durvis ir vaļā, bet redzam, ka tālāka eskalācija sākās brīdī, kad tika pieņemti vairāki nedemokrātiski likumi. Mēs runājam par Ukrainu kā ES austrumu partneri un runājam par konkrētām vērtībām, demokrātiju, tiesu varu, likuma varu, politisko brīvību. Tāpēc būtu nopietni jāraugās uz šiem jautājumiem," pauda Rinkēvičs, piebilstot, ka šis temats tiks pārrunāts arī ar ES augsto pārstāvi ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrinu Eštoni, kura Rīgā viesosies ceturtdien.

Vardarbīgas sadursmes Ukrainā nerimstas jau kopš 19.janvāra un tās skārušas gan Kijevu, gan citus Ukrainas reģionus. Protesti turpina izplatīties tālāk uz valsts austrumiem.

Plašās demonstrācijas Ukrainu pāršalkušas pēc lēmuma atteikties no iespējas ar ES parakstīt asociācijas līgumu. Demonstrantu un drošības spēku sadursmēs Kijevā dzīvību zaudējuši vairāki demonstranti, kuriem bijušas šautas brūces.

Komentāri