ES parlamentu pārstāvji kopīgi nosoda vardarbību Ukrainā, Mixnews.lv

ES parlamentu pārstāvji kopīgi nosoda vardarbību Ukrainā

фото

Politika | 2014. gada 27. janvārī plkst. 20:36

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāji pirmdien pieņēmuši kopīgu paziņojumu saistībā ar situāciju Ukrainā, kurā nosoda visa veida vardarbības izpausmes, aicina tās pārtraukt un risināt situāciju miermīlīga politiska dialoga ceļā, informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP) darba vizītē uzturas Grieķijas galvaspilsētā Atēnās, kur piedalās ES dalībvalstu nacionālo parlamentu priekšsēdētāju konferencē (COSAC), kuru ik pusgadu rīko ES Padomē prezidējošā valsts.

Uzsverot nepieciešamību vienoties par kopīgu ES dalībvalstu nacionālo parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju paziņojumu saistībā ar situāciju Ukrainā, Kalniņa-Lukaševica sacīja: "Lietuvas prezidentūras laikā lielu uzmanību pievērsām Austrumu partnerības aspektiem - īpaši jautājumam par Ukrainas asociācijas līgumu. Patlaban mūsu skati Ukrainai pievērsti vēlreiz - šoreiz ar bažām raugāmies uz vardarbības izpausmēm. Tāpēc ir ļoti būtiski, ka visi kopīgi paužam solidaritāti Ukrainas iedzīvotāju vēlmei attīstīt attiecības ar Eiropas Savienību un stingri nosodām jebkādu vardarbību un cilvēktiesību pārkāpumus."

Uzturoties Atēnās, Kalniņa-Lukaševica tikās ar Grieķijas ārlietu ministra vietnieku ES jautājumos Dimitri Kurkulu. Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja dalījās ar Latvijas uzkrāto pieredzi, pārvarot finanšu un ekonomikas krīzi. Sarunā Kurkuls atzinīgi vērtēja mikrouzņēmumu atbalsta mehānismus Latvijā.

Tāpat tikšanās laikā pārrunāti jautājumi, kas skar Grieķijas pieredzi, gatavojoties tās prezidentūrai ES Padomē, kā arī gaidāmās Latvijas prezidentūras aktualitātes.

Šajā kontekstā Kurkuls sacīja, ka Grieķijas pieredze apliecina - ir grūti iedomāties sekmīgu prezidentūru bez ārlietu ministra vietnieka ES jautājumos vai ES jautājumu ministra, jo sadarbība ar Eiropas Parlamentu prasa aizvien lielākus cilvēkresursus ar politisko kapacitāti.

Komentāri