Eštone šonedēļ apmeklēs Kijevu un Rīgu, Mixnews.lv

Eštone šonedēļ apmeklēs Kijevu un Rīgu (1)

фото

Politika | 2014. gada 27. janvārī plkst. 22:23

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone šonedēļ apmeklēs Kijevu un Rīgu, atsaucoties uz viņas biroja sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP.

"Es rītvakar došos uz Kijevu," teikts pirmdien izplatītajā Eštones paziņojumā.

Viņas birojs ziņu aģentūrai AFP apliecināja, ka Eštone otrdien atstās Briseli pēc sarunām ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, trešdienu pavadīs Kijevā, bet ceturtdien dosies uz Rīgu.

Sākotnēji bija paredzēts, ka Eštone uz Kijevu dosies tikai nedēļas nogalē, tomēr tagad nolemts vizīti centienos sekmēt konfrontācijas mazināšanos Ukrainā īstenot agrāk. Kijevā Eštone tiksies ar Ukrainas prezidentu Vladimiru Janukoviču, kā arī opozīcijas līderiem, sacīja Eštones preses sekretāre Maija Kočijančiča.

Eštone ir "ļoti noraizējusies" par situāciju Ukrainā, aicinājusi "abas puses mazināt spriedzi", kā arī apturēt vardarbību. Viņa arī paudusi satraukumu par ziņām, ka Ukrainas valdība varētu izsludināt ārkārtas stāvokli, un aicinājusi parlamentu, kad tas otrdien Kijevā būs sapulcējies uz sēdi, atcelt strīdīgus vērtējumus izsaukušos likumus par protestiem.

"Vienīgais atrisinājums šai krīzei ir politisks," uzsvēra Eštone.

Rīgā Eštone uzrunās ikgadējo Latvijas vēstnieku darba sanāksmi, informēja Latvijas Ārlietu ministrija. Sanāksme sāksies trešdien un noslēgsies piektdien.

Krīze Ukrainā aizsākās novembrī, kad Janukovičs atteicās no asociācijas līguma parakstīšanas ar ES. Tūkstošiem cilvēku iesaistījušies protestos pret valdību, Kijevā saslējuši barikādes un izveidojuši protesta nometnes.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzēti vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā.

Pēdējo dienu sadursmēs dzīvību zaudējuši četri aktīvisti. Protestētāju grupas Kijevā ieņēmušas vairākas ministriju ēkas un uzbrukušas administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Komentāri 1
Krustspirms 5 gadiem
Kur maitas putni lido, tur sakas nemieri un slepkavibas.