Tiesa ierosina lietu par Dravenieces atbrīvošanu no KNAB nodaļas vadītājas amata, Mixnews.lv

Tiesa ierosina lietu par Dravenieces atbrīvošanu no KNAB nodaļas vadītājas amata

фото

Politika | 2014. gada 28. janvārī plkst. 12:55

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ierosinājusi lietu par Ilzes Dravenieces atbrīvošanu no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas amata, ziņo LETA.

Pieteikumā lūgts darba devēja uzteikumu atzīt par spēkā neesošu, atjaunot Dravenieci amatā un piedzīt darba samaksu. Lieta ierosināta 16.janvārī, un tiesa pieprasījusi paskaidrojumus KNAB, kuram tie jāsniedz 30 dienu laikā.

Administratīvā rajona tiesa pērn oktobra vidū atteicās pieņemt Dravenieces pieteikumu, kurā viņa pārsūdzējusi KNAB priekšnieka lēmumu par viņas atbrīvošanu no amata. Pieteikums netika pieņemts, jo KNAB priekšnieka rīkojums izdots privāto tiesību jomā un tā pārbaude nav pakļauta administratīvajai tiesai.

Draveniece vērsās Augstākās tiesas Senātā, taču arī šīs tiesu instances lēmums bija viņai nelabvēlīgs. Tad Draveniece vērsās Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Draveniecei KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks pagājušā gadā piemēroja divus disciplinārsodus. 27.jūnijā viņai par nolaidīgu amata pienākumu pildīšanu un amata pienākumu nepildīšanu tika noteikta mēnešalgas samazināšana, bet 19.septembrī par amata pienākumu nepildīšanu un nolaidīgu pildīšanu viņa atbrīvota no amata.

Draveniece bija viena no trīs amatpersonām, kuras pagājušā gadā izpelnījās KNAB vadības kritiku par darbu 2012.gadā. Streļčenoks viņu bija novērtējis ar E līmeni, kas nozīmē, ka viņas darba izpilde nesaskan ar prasībām attiecīgajā nozarē, visās jomās nepieciešami būtiski un tūlītēji uzlabojumi.

Atkārtota novērtēšana viņai bija paredzēta pērn novembrī. Pārējās divas amatpersonas bija KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe un Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece.

Komentāri