Apstiprina 2014.gada sportā aizliegto vielu un dopinga metožu sarakstu, Mixnews.lv

Apstiprina 2014.gada sportā aizliegto vielu un dopinga metožu sarakstu

фото

Politika | 2014. gada 28. janvārī plkst. 14:08

Valdība otrdien apstiprināja 2014.gada sportā aizliegto vielu un dopinga metožu sarakstu, ziņo LETA.

Kā skaidro Veselības ministrija (VM), katru gadu Pasaules Antidopinga aģentūra veic grozījumus Starptautiskajā standartā "Aizliegtais saraksts", kas nosaka sportā aizliegtās vielas un metodes. Pēc tam tos izvērtē Starptautiskās konvencijas pret dopingu sportā dalībvalstis, tostarp Latvija. Ja netiek saņemti iebildumi, grozījumi stājas spēkā.

2014.gada "Aizliegto sarakstu" Pasaules Antidopinga aģentūra apstiprināja pērn 11.septembrī, un neilgi pēc tam to atbalstīja arī Starptautiskās konvencijas pret dopingu sportā dalībvalstis. Savukārt otrdien Latvijas valdība apstiprināja attiecīgus grozījumus Ministru kabineta noteikumos "Dopinga kontroles kārtība".

Izmaiņas lielākoties ir redakcionālas, tomēr ir arī būtiski papildinājumi. Piemēram, sadaļā "Peptīdu hormoni, augšanas faktori un līdzīgas vielas" aizliegumam ir pievienoti horiongonadotropīna (CG), luteinizējošā hormona (LH), kortikotropīnu, kā arī augšanas hormona (GH) atbrīvotājfaktori. Savukārt sadaļā "Diurētiskie līdzekļi un citi maskējošie līdzekļi" ir pievienoti vazopresīna V2 receptoru antagonisti (vaptāni).

Komentāri