Streļčenoks pēc sarunas ar premjerministri atturas komentēt, vai turpinās darbu ar Strīķi, Mixnews.lv

Streļčenoks pēc sarunas ar premjerministri atturas komentēt, vai turpinās darbu ar Strīķi (1)

фото

Politika | 2014. gada 28. janvārī plkst. 18:36

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks otrdien pēc sarunas ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) atturējās komentēt, vai saredz iespēju turpināt darbu ar savu vietnieci Jutu Strīķi, ziņo LETA.

Otrdien pie Straujumas uz sarunu bija ieradušies Streļčenoks, Strīķe un KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča.

Streļčenoks pēc sarunas ar premjerministri komentāros žurnālistiem bija izvairīgs. Vaicāts, vai tikšanās laikā panākta kāda vienošanās, Streļčenoks atbildēja, ka nav runa par vienošanos, bet jautājums ir par to, ko Strīķe ir paveikusi pēdējā pusotra gada laikā.

"Secinājumu šeit nav. No manas puses bija jautājums par to, vai es kā iestādes vadītājs un Latvijas pilsonis varu skatīties sabiedrībai un saviem kolēģiem acīs par pusotra gada laikā pieļautajiem pārkāpumiem, tādējādi aiztaisot tās ciet un izliekoties, ka nekas nav noticis," norādīja KNAB priekšnieks.

KNAB priekšnieks arī uzskata, ka demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V) nevērtēja pēc būtības viņa lēmumus, ar kuriem divreiz no amata tika atbrīvota Strīķe.

Vaicāts, vai redz iespēju turpināt darbu ar Strīķi, KNAB priekšnieks atturējās to komentēt. "Es varu pateikt, ka darbs notiek neatkarīgi no tā, vai iestādē strādā vai nestrādā Strīķes kundze. Funkcijas tiek realizētas un tiks realizētas," uzsvēra KNAB vadītājs.

KNAB šobrīd galvenais ir sagatavoties Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām.

Uz citiem jautājumiem Streļčenoks nevēlējās atbildēt, jo viņu gaidot kolēģi un automašīna.

Jau ziņots, ka Straujuma iesaistījusies KNAB domstarpību risināšanā. Viņa pagājušajā piektdienā tikās ar Streļčenoku, bet vakar - ar Strīķi.

Vakar Straujuma paziņoja, ka aicinās Streļčenoku izvērtēt, vai, nemainot KNAB personālsastāvu, ir iespējams rast situācijas risinājumu.

Pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt iepriekšējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, bet 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā.

Komentāri 1
Dregovičipirms 5 gadiem
Steļčoničs,Mladičs, Karadičs, Vaškevičs,Janukovičs un Vešņakovičs