Zatlers: Straujumas valdība nav medusmaize, Mixnews.lv

Zatlers: Straujumas valdība nav medusmaize (1)

фото

Politika | 2014. gada 28. janvārī plkst. 22:34

Jaunā Laimdotas Straujumas (Vienotība) valdība nav medusmaize, un tā ir kā lakmusa papīrs, kas parādīs, kādā virzienā Latvija ies, Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" sacīja eksprezidents un bijušais Reformu partijas (RP) līderis Valdis Zatlers.

"Šī valdība būs lakmusa papīrs, vai mēs ejam uz tiesisku un taisnīgu valdību vai patriarhālu un trekno gadu valdību," uzsvēra Zatlers, solot RP asu reakciju, manot oligarhijas pazīmes.

"Medusmaize šī valdība nav, un mēs varam iet tajā ar vienu principu – turpināt runāt par sarkanām līnijām."

Zatlers arī uzskata, ka tiesiskums, kas bija iepriekšējās valdības sauklis, šajā koalīcijā ir pazudis.

"Ir viens lakmusa tests šai jaunajai koalīcijai. Ja līdzšinējā koalīcija saucās reformu un tiesiskuma, tad šeit [Straujumas valdībā] tiesiskums ir pazudis, un es pateikšu, kāpēc. Izdevās pieņemt gandrīz atklātu balsojumu par visām amatpersonām, ir palicis ir tikai viens amats, ko vēl aizklāti, - prezidents. Šī koalīcija, kurai ir gandrīz konstitucionāls vairākums, nesaka, ka viņa to panāks un arī šis amats būs atklāti vēlēts. Ja teiks, ka šis amats ir jāsaglabā kā slepena vienošanās, tad ar tiesiskumu mēs esam kāpušies atpakaļ," sprieda eksprezidents.

Veidojot jauno valdību, Zatlera viedoklis par RP dalību tajā esot bijis piesardzīgs, jo uzskatīja to par pagaidu valdību. "Sarkanā līnija ir jāpārvieto uz valdību, lai neienāktu šeit oligarhiskās domāšanas ietekme un lieli naudas cilvēki," uzsvēra Zatlers.

Foto: Saeimas kanceleja

Komentāri 1
Larisapirms 5 gadiem
Ko Zatlers var fleitēt,paša partija jau pārdevusies vienotībai