Zviedris pārsteigts par ievēlēšanu Ādažu mēra amatā; cer uz sadarbību ar visiem novada deputātiem, Mixnews.lv

Zviedris pārsteigts par ievēlēšanu Ādažu mēra amatā; cer uz sadarbību ar visiem novada deputātiem

фото

Politika | 2014. gada 29. janvārī plkst. 12:03

Otrdien Ādažu novada domes priekšsēdētāja amatā ievēlētais deputāts Normunds Zviedris (V) par savu ievēlēšanu bijis pārsteigts, taču viņš paudis cerību, ka izdosies sadarboties ar visiem 15 novada domes deputātiem, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

"Līdz pēdējam brīdim neticēju, ka tā varētu notikt un ka tiešām kļūšu par priekšsēdētāju. Šādu piedāvājumu no koalīcijas partneriem saņēmu tikai vakar vakarā. Vēl šodien ar kolēģiem darbā daudz runāju par to, vai pieņemt šo piedāvājumu. Līdz pusdienas laikam vēl nebiju izlēmis. Es tiešām ļoti centīšos," Zviedra teikto citē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti.

Jaunais Ādažu mērs cer, ka, balstoties uz godīgiem principiem, novadā izdosies izveidot daudz ko skaistu un labu iedzīvotājiem par prieku. "Tāpat gribētu sastrādāties ar visiem 15 deputātiem, nevis tikai daļu no viņiem. Man ir liela atbildības izjūta ādažnieku priekšā. Ceru, ka viss izdosies," tikko pēc ievēlēšanas paudis Normunds Zviedris.

Deputāte Karina Tinamagomedova (SC), kura izvirzīja Zviedra kandidatūru, uzskata, ka jaunais priekšsēdētājs ir inteliģents un godprātīgs cilvēks ar sirdsapziņu. "Viņš pa naktīm ir tīrījis saskrāpēto ledu no jaunās slidotavas, kā arī pats piedalījies slidotavas izveidē aukstumā un salā. Līdz šim viņš ir pierādījis sevi reālos darbos, nevis runās," norādīja deputāte.

Kā ziņots, 1969.gadā dzimušais Normunds Zviedris 2011.gadā ieguvis sporta pedagoga izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, darbojies uzņēmumos SIA "Zviedri" un SIA "Centrs V" kā valdes loceklis. 2009.gadā izcīnījis Latvijas čempiona titulu MTB riteņbraukšanā.

Koalīcijas deputāti skaidro, ka nepieciešamība mainīt esošo novada domes priekšsēdētāju Māri Sprindžuku (ZZS) saistīta ar koalīcijas līguma pārkāpšanu un nespēju īstenot vēlētājiem sniegtos solījumus.

"Priekšsēdētājs nepildīja vēlēšanu programmā ierakstīto un tendenciozi centās apstrīdēt tos solījumus, ko esam devuši vēlētājiem. Vēlētāji Ādažos sagaida ceļu remontu, skolēnu autobusu un daudz ko citu. Ejot ar šādiem soļiem, mēs sevi parādīsim kā lēnus, lienošus gliemežus, kas neko Ādažu labā nav izdarījuši. Pārsvarā viss atdūrās pret to, ka koalīcijas sēdē nolemjam vienu, bet sēdē vienmēr priekšsēdētājam bija cits redzējums," pārmet bijušā un jaunā domes priekšsēdētāja vietnieks Uģis Dambis, piebilstot, ka koalīcijā ir cilvēki, kas "tiešām grib strādāt un ātrāk panākt izmaiņas, kas līdz šim notika ļoti gausi."

Kā ziņots, Sprindžuks otrdien atzina, ka ar paša izveidoto koalīciju sadarbība nav izdevusies, norādot, ka koalīcijas partneri vēlējušies veidot atsevišķu, no juridiskām struktūrām nodalītu iepirkumu struktūrvienību, lai izslēgtu "četru acu principu" un pašvaldības iepirkumus varētu saņemt deputātiem piederošas vai agrāk piederējušas firmas.

Koalīcijas partneri šo izteikumu dēvē par apmelošanu: "Jāsāk ar to, ka juridiskās un iepirkumu daļas nodalīšana iekļaujas paša bijušā priekšsēdētāja virzītajā restrukturizācijas plānā. Juridiskajā daļā tiek apvienoti visi domes juristi, bet iepirkumu vērtēšana notiek deviņu komisijas locekļu sastāvā. Iepirkums sastāv no Iepirkumu komisijas, kur ir deviņi komisijas locekļi no dažām partijām, ir domes jurists un iepirkumu daļas vadītāja. Neredzu un nepieļauju iespēju, ka varētu notikt aizmuguriskas, savtīgas interešu izspēles. Tas nav iespējams," uzskata Dambis.

Tinamagomedova savukārt pārmet, ka līdz šim Ādažos esot izveidojusies situācija, kad priekšsēdētājs vienpersoniski pieņēma lēmumu, nerēķinoties ar koalīciju. "Šādu attieksmi pret koalīcijas partneriem neuzskatīju par godīgu," norāda deputāte, kura saglabājusi savu novada vadītāja vietnieces amatu arī pēc Sprindžuka gāšanas.

Arī koalīcijas deputāts Edvīns Šēpers uzskata, ka Sprindžuka kungs sāka graut koalīcijas partneru vienošanos no iekšpuses, aicinot sadarboties ar opozīcijā esošo "Reģionu aliansi". Viņš pauda pārliecību, ka vairums vēlētāju balsoja par pārmaiņām novadā, tādēļ arī tika slēgts koalīcijas līgums starp vairākiem domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem, lai nomainītu teju jau 20 gadus Ādažos bijušo varu.

LETA jau ziņoja, ka par "Reģionu aliansi" 2013.gada Ādažu novada pašvaldības vēlēšanās nobalsoja 40% iedzīvotāju, nodrošinot šai partijai 6 no 15 vietām domē. Pārējās deviņas ieņem deputāti no piecām dažādām partijām - šie domnieki arī izveidoja koalīciju ar Sprindžuku mēra amatā.

Otrdien koalīcijas partneri paši Sprindžuku no amata gāzuši. Nekavējoties organizētas jaunas priekšsēdētāja vēlēšanas, kurās Tinamagomedova izvirzīja Zviedra kandidatūru, bet opozīcijā esošā "Reģioni alianse" - Sprindžuku. Ar astoņām deputātu balsīm par un septiņiem pret par Ādažu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais Zviedris.

Par Zviedra kandidatūru balsoja koalīcijas deputāti Artis Brūvers ("Sadarbība"), Karina Tinamagomedova (SC), Juris Antonovs (SC), Ilze Pētersone (V), Adrija Keiša (VL-TB/LNNK), Uģis Dambis (ZZS), Edvīns Šēpers (ZZS) un pats Zviedris. Pret bija partijas "Reģionu alianse" deputāti Kerola Dāvidsone, Pēteris Balzāns, Pēteris Pultraks, Valērijs Bulāns, Normunds Ruks, Liāna Pumpure un bijušais domes priekšsēdētājs Sprindžuks.

Komentāri