Krievijas vēstnieks: Krievu skolu slēgšana bez piespiedu metodēm Latvijā nav iespējama, Mixnews.lv

Krievijas vēstnieks: Krievu skolu slēgšana bez piespiedu metodēm Latvijā nav iespējama (3)

фото

Politika | 2014. gada 29. janvārī plkst. 12:26

Latvijas jaunās valdības apņemšanās spriest par pāreju uz valsts apmaksātu izglītību tikai latviešu valodā līdz 2018.gada septembrim, kas nozīmētu krievu skolu slēgšanu, Krievijai "rada nopietnus jautājumus", tāpēc šīs valsts vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs Latvijas amatpersonām jau ir paudis satraukumu par šādām iecerēm, ziņo LETA.

Diplomāts intervijā laikrakstam "Vesti" uzsvēris, ka Krievijas varas pārstāvjus minētā ideja satrauc tāpat kā tautiešus Latvijā. "Mēs esam tik pat satraukti kā mūsu tautieši, kuri taisnīgi uzskata, ka bez piespiedu metodēm šādu reformu nav iespējams veikt," teicis Vešņakovs, "turklāt pāreja uz izglītību tikai latviešu valodā būtu pretrunā ar starptautiskajām saistībām, kuras Latvija ir uzņēmusies."

Vešņakovs ir piefiksējis arī Latvijas valdības vadītājas Laimdotas Straujumas (V) teikto, ka pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā notiks "agri vai vēlu". "Tas ir ļoti interesants formulējums - "agri vai vēlu". Viena lieta, ja tas notiks pēc 100 gadiem, un pavisam cita, ja pēc četriem gadiem, kā tas ierakstīts koalīcijas līgumā," sacījis vēstnieks, uzsverot, ka minētās ieceres noteikti neveicina "pozitīvu informatīvi politisko fonu" abu valstu attiecībām.

Vēstnieks prognozē, ka šogad, kad Latvijā notiks gan Eiropas Parlamenta, gan Saeimas vēlēšanas, ir gaidāms pret Krieviju vērstas politiskās retorikas pieaugums.

"Mūsu attiecībās šis gads nebūs vienkāršs," izteicies Vešņakovs.

Kā ziņots, jaunās valdības koalīcijas līgumā ir atzīmēts nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK viedoklis par atbalstu pārejai uz mācībām latviešu valodā valsts un pašvaldību finansētajās mazākumtautību skolās līdz 2018.gada 1.septembrim.

Komentāri 3
pirms 5 gadiem
Piekrītu,jāslēdz krievu skolas,jo citādi tukšpauri nekad neiemācīsies dzīvodami Latvijā valsts valodu. Latvijā valsts valoda-LATVIEŠU,vešņikov!
Dullrusispirms 5 gadiem
Latvija pret krieviem ir jaatiecas tapat, ka krievi attiecas pret nekrieviem krievija.
Krievu rakstibai Latvija jabut ar latinu burtiem, bet skolas jamaca tikai valsts valoda, arzemnieki(krievi) nedrikst Latvija stradat, ja savstarpeji nesarunajas valsts valoda.
Ēvaldspirms 5 gadiem
Uguns pakulās, groži slīd ārā no rokām....