NA: Par sadarbošanos ar SC Ādažu novada domes deputāti Keišu izslēgs no partijas, Mixnews.lv

NA: Par sadarbošanos ar SC Ādažu novada domes deputāti Keišu izslēgs no partijas

фото

Politika | 2014. gada 29. janvārī plkst. 15:27

Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK uzskata, ka Ādažu novada domes deputāte Adrija Keiša (VL-TB/LNNK) ir pārkāpusi iepriekš partijas valdes lemto, un par sadarbību ar "Saskaņas centru" (SC) viņu plāno izslēgt no partijas un aicināt nolikt deputāta mandātu.

Pērn vasarā VL-TB/LNNK valde nolēma, ka pašvaldību deputātiem, kuri 2013.gada 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās ievēlēti no nacionālās apvienības saraksta, visā domes sasaukuma laikā aizliegts veidot valdošo koalīciju ar deputātiem, kas pārstāv SC, PCTVL, Vladimira Lindermana partiju vai "jebkuru citu prokremlisku partiju", informēja VL-TB/LNNK preses sekretāre Laila Ozoliņa.

"Pēdējo dienu notikumi Ādažu novadā liecina, ka no nacionālās apvienības ievēlētā Adrija Keiša ir pārkāpusi nacionālās apvienības valdē lemto, atrodoties vienā koalīcijā ar SC," teikts VL-TB/LNNK paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem. Tāpēc VL-TB/LNNK valde 3.februārī darba kārtībā ir iekļāvusi jautājumu par Keišas izslēgšanu no nacionālās apvienības un aicinās nolikt deputāta mandātu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka otrdien Ādažu novada domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts deputāts Normunds Zviedris (V). Koalīcijas deputāti nepieciešamību mainīt līdzšinējo novada domes priekšsēdētāju Māri Sprindžuku (ZZS) saistīja ar koalīcijas līguma pārkāpšanu un nespēju īstenot vēlētājiem sniegtos solījumus.

Sprindžuks otrdien atzina, ka ar paša izveidoto koalīciju sadarbība nav izdevusies, norādot, ka koalīcijas partneri vēlējušies veidot atsevišķu, no juridiskām struktūrām nodalītu iepirkumu struktūrvienību, lai izslēgtu "četru acu principu" un pašvaldības iepirkumus varētu saņemt deputātiem piederošas vai agrāk piederējušas firmas.

Otrdien ar 8 deputātu balsīm par un 7 pret par Ādažu novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Zviedris. Par Zviedra kandidatūru balsoja koalīcijas deputāti Artis Brūvers ("Sadarbība"), Karina Tinamagomedova (SC), Juris Antonovs (SC), Ilze Pētersone (V), Adrija Keiša (VL-TB/LNNK), Uģis Dambis (ZZS), Edvīns Šēpers (ZZS) un pats Zviedris.

Pret bija partijas "Reģionu alianse" deputāti Kerola Dāvidsone, Pēteris Balzāns, Pēteris Pultraks, Valērijs Bulāns, Normunds Ruks, Liāna Pumpure un bijušais domes priekšsēdētājs Sprindžuks.

Foto: vieglicelot.lv

Komentāri