Broka noliedz informāciju par viņas it kā lobētajām Maxima attīstītāju interesēm, Mixnews.lv

Broka noliedz informāciju par viņas it kā lobētajām Maxima attīstītāju interesēm

фото

Politika | 2014. gada 29. janvārī plkst. 15:54

Tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK) par neatbilstošu patiesībai atzīst izskanējušo informāciju, ka viņa it kā lobējusi un uzrunājusi "Maxima" veikala attīstītājus, - Broka pildīja bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) 2012.gada 4.decembra rezolūciju saistībā ar Ārvalstu investoru padomes vēstuli.

"Vai nu tas ir pārpratums, vai apzināta faktu falsificēšana. Bija premjera rezolūcija, kurā ekonomikas un tieslietu ministriem tika uzlikts pienākums sagatavot priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos par risinājumiem, lai ierobežotu automātisku būvniecības procesa apturēšanu būvatļaujas apstrīdēšanas vai pārsūdzēšanas gadījumā," sarunā aģentūrai LETA skaidroja Broka.

Ārvalstu investoru padome bija vērsusies pie Dombrovska, kā arī toreizējā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Vjačeslava Dombrovska (RP) saistībā ar būvniecības procesa traucējošajiem apstākļiem.

Kā norādīja ministre, investori devās uz Ekonomikas ministriju (EM), kur sāka izstrādāt Būvniecības likuma grozījumus. Vēlāk tika uzsākta investoru pieteikto problēmu aktīva risināšana. Tā kā šis jautājums bija adresēts arī Tieslietu ministrijai, tika jautāts, vai ministrija kaut ko plāno darīt un vai varētu uzklausīt Ārvalstu investoru padomi.

Broka skaidroja, ka vēlāk, ministra biroja un departamenta vadītāju iknedēļas plānošanas sēdē, viņa visiem klātesošajiem norādījusi, ka rezolūcijas izpildes kontekstā ārvalstu investori vēlas ierasties un pastāstīt ministram par savu problēmu, kam toreizējais ministrs Jānis Bordāns esot piekritis.

Grozījumus likumā tālāk izstrādāja EM, līdz ar to Tieslietu ministrijai nekādi grozījumi nebija jāveic.

"Neatkarīgā Rīta Avīze" iepriekš rakstīja, ka Broka "Maxima" veikala būvniekus esot aicinājusi pie Bordāna, lai konkrēti runātu par Mežciema lielveikala būvniecību. Caur Broku veikala attīstītāji bija centušies Tieslietu ministrijā virzīt likuma grozījumus, kas palīdzētu ātrāk veikt "Maxima" būvniecības procesus, atsaucoties uz raidījumu "Nekā personīga, raksta "Neatkarīgā".

Bordāns apstiprināja, ka tieslietu ministre esot viņu aicinājusi tikties ar "Maxima" veikala būvniekiem, lai pārrunātu viņu problēmas.

Komentāri