Izglītības ministre: Krievijas Federācijas skolas Latvijā netiks atvērtas, Mixnews.lv

Izglītības ministre: Krievijas Federācijas skolas Latvijā netiks atvērtas (1)

фото

Politika | 2014. gada 29. janvārī plkst. 16:09

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V) trešdien, tiekoties ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, uzsvērusi, ka nekādas Krievijas vispārējās izglītības iestādes Latvijā netiks atvērtas, ziņo LETA.

Pārrunājot mazākumtautību izglītības iespējas Latvijā, ministre paudusi stingru nostāju, uzsverot, ka mazākumtautību izglītība Latvijā jau patlaban ir labā līmenī, - to nodrošina gan Latvijas izglītības sistēma, gan normatīvā bāze, gan Eiropas Savienības standarti, kas Latvijai ir saistoši.

"Latvijā jau tagad darbojas svētdienas skola Krievijas vēstniecības teritorijā, pastāv iespēja atvērt skolas arī diplomātu bērniem," uzsvēra ministre. Viņa arī norādījusi, ka Latvijā pastāv vairāk nekā 100 skolas, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmas.

Lai īstenotu valdības apņemšanos no 2018.gada mazākumtautību izglītības iestādēs pāriet uz mācībām latviešu valodā, ir jāstiprina latviešu valodas mācīšana, izņemot priekšmetus, kas saistīti ar mazākumtautību valodas un kultūras apguvi.

Druviete uzskata, ka Krievijai neizdosies Latvijā atvērt nevienu krievu skolu, jo šādai rīcībai tā nevarētu saņemt visas nepieciešamās licences un atļaujas. Tā ministre pagājušajā nedēļā izteicās intervijā Latvijas Radio.

Ministre stāstīja, ka Latvijai kā Eiropas Savienības dalībvalstij var būt suverēna rīcība savu iekšējo jautājumu risināšanā, kas arī attiecas uz izglītības jautājumiem, tāpēc Druviete apšauba, ka Krievijai varētu izdoties īstenot savu ideju, ievērojot Latvijas normatīvos aktus.

Tikmēr Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs iepriekš izteicies, ka Latvijas jaunās valdības apņemšanās spriest par pāreju uz valsts apmaksātu izglītību tikai latviešu valodā līdz 2018.gada septembrim, kas nozīmētu krievu skolu slēgšanu, Krievijai "rada nopietnus jautājumus", tāpēc diplomāts Latvijas amatpersonām jau ir paudis satraukumu par šādām iecerēm.

Vešņakovs intervijā laikrakstam "Vesti" uzsvēris, ka Krievijas varas pārstāvjus minētā ideja satrauc tāpat kā tautiešus Latvijā. "Mēs esam tik pat satraukti kā mūsu tautieši, kuri taisnīgi uzskata, ka bez piespiedu metodēm šādu reformu nav iespējams veikt," teicis Vešņakovs, "turklāt pāreja uz izglītību tikai latviešu valodā būtu pretrunā ar starptautiskajām saistībām, kuras Latvija ir uzņēmusies."

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Lielkrievu šovinisti atkal sacerējušies iekarot visu pasauli.
Tā jau sestā daļa krievu iekarotā zemeslodes sauzeme ir pārvērsta par postu.