Latvija palīdzēs Kazahstānai veidot attiecības ar ES ilgtermiņā (FOTO), Mixnews.lv

Latvija palīdzēs Kazahstānai veidot attiecības ar ES ilgtermiņā (FOTO) (1)

фото

Politika | 2014. gada 29. janvārī plkst. 21:36

Latvija Kazahstānai palīdzēs veidot attiecības ar Eiropas Savienību (ES) ne tikai Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā, bet arī pēc tās, trešdien pēc tikšanās ar Kazahstānas ārlietu ministru Erlanu Idrisovu apliecināja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

Latvijas attiecības ar Centrālāziju definētas kā viena no Latvijas prioritātēm Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā.

фото

фото

Abi ministri tikšanās laikā apsprieda jautājumus par ES un Kazahstānu, un Rinkēvičs apliecināja, ka arī turpmāk divus trīs gadus Latvija palīdzēs Kazahstānai veidot attiecības ar ES. Latvijas ārlietu ministrs pauda atbalstu vīzu liberalizācijai, kā arī apliecināja gatavību sekmēt Kazahstānas iekļaušanu Pasaules Tirdzniecības organizācijā, ziņo LETA.

"Bija ne tikai laba saruna par divpusējiem jautājumiem, bet arī plašāka domu apmaiņa par situāciju reģionā un pasaulē," sacīja Rinkēvičs.

фото

фото

Amatpersonas apsprieda situāciju Afganistānā, Irānā un Ķīnā. Kazahstānas ministrs pauda, ka Kazahstānai sadarbība ar Latviju ir nozīmīga. Viņš sacīja, ka Latvija Kazahstānai ir sens partneris, turklāt Latvijai ir liels ekonomiskais, politiskais un cilvēkresursu kapitāls, kā arī Latvija ir ES dalībvalsts un tai piemīt interese par Austrumu dimensiju, kas dod labu pamatu sadarbības attīstīšanai.

Savukārt, tiekoties ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Kazahstānas ārlietu ministrs prezidentam nodeva Kazahstānas prezidenta Nurslutana Nazarbajeva sveicienus un laba vēlējumus, kā arī uzsvēra, ka no Kazahstānas puses aizvadītā vizīte un tai sekojošās aktivitātes tiek vērtētas kā pozitīva un perspektīva abu valstu attiecību attīstība.

фото

фото

Sveicot Latviju ar pievienošanos eirozonai un atzīstot to kā pozitīvu lēmumu valsts turpmākajai ekonomiskajai attīstībai un Latvijas - Kazahstānas sadarbībai, Idrisovs uzsvēra: "Mūsu skatījumā ekonomiskajai sadarbībai starp abām valstīm ir ļoti liela nozīme. Jūsu valstī mēs saredzam nozīmīgu partneri kā tranzītbiznesa un loģistikas jomā, tā arī attiecību paplašināšanā ar Eiropas Savienību, kura jau šobrīd ir Kazahstānas lielākais tirdzniecības partneris."

Tāpat arī Kazahstānas ārlietu ministrs akcentēja, ka Kazahstāna, atrodoties pašā Eirāzijas centrā, savu ārpolitiku pamato uz pragmatisku un prognozējamu attiecību veidošanu ar visām kaimiņvalstīm, kā arī ar Amerikas Savienotajām Valstīm un ES. Šai aspektā Kazahstānai ir nozīmīgi, lai ES to atzītu par tirgus ekonomikas valsti.

фото

фото

Vienlaikus Kazahstāna jau šobrīd uzsākusi darbu pie padziļinātas partnerības un sadarbības paplašināšanas līgumiskās bāzes veidošanas ar ES un rosina sarunas par vīzu režīma atvieglošanu ar Šengenas zonas valstīm.

Valsts prezidents Bērziņš atzina, ka Latvija atbalsta šos Kazahstānas centienus, vērtējot Kazahstānu kā nozīmīgu sadarbības partneri ne tikai Latvijai, bet arī ES. Tādēļ savas prezidentūras laikā ES Padomē (2015.gada pirmajā pusē) tos varētu izvirzīt starp uzdevumiem attiecību nostiprināšanā ar Centrālāzijas reģiona valstīm.

Veiksmīga abu valstu sadarbība ir izveidojusies un nākotnē var attīstīties tādās jomās kā tirdzniecība, transports, farmācija, pārtikas rūpniecība, IT pakalpojumi, augstākā izglītība, lauksaimniecība, mašīnbūve un metālapstrāde, energoefektivitāte un atjaunojamā enerģētika.

Noslēdzot sarunu, abas puses norādīja, ka liela nozīme transporta jomas sadarbības paplašināšanā būs arī aviopārvadājumiem, ko no savas puses vēlas paplašināt arī Kazahstānas kompānija "Air Astana". Savukārt Bērziņš uzsvēra ne tikai Rīgas lidostas, bet arī reģionālo lidostu paplašināšanas nozīmi, kas kalpotu par labu risinājumu tranzīta kravu ātrākas aprites nodrošināšanai.

Foto: Ārlietu ministrija, Valsts prezidenta kanceleja

Komentāri 1
Mladics Pinkevicspirms 5 gadiem
Pat atejas nauda nesmird.