Eštone: Sankciju piemērošana pašlaik sekmīgi nerisinātu situāciju Ukrainā, Mixnews.lv

Eštone: Sankciju piemērošana pašlaik sekmīgi nerisinātu situāciju Ukrainā

фото

Politika | 2014. gada 30. janvārī plkst. 13:57

Sankciju piemērošana Ukrainas amatpersonām pašlaik nav veiksmīgākais veids, kā pārvarēt pašreizējo situāciju valstī, ceturtdien žurnālistiem preses konferencē pauda Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Ketrina Eštone, ziņo LETA.

Jautāta, vai ES plāno piemērot kādas sankcijas Ukrainas amatpersonām, Eštone atbildēja, ka tiek meklēti labākie veidi, kā atbalstīt politiskā dialoga atjaunošanu, un tiek apsvērtas visas iespējas. "Patlaban strādājam pie tā, lai politiskais dialogs tiktu atjaunots un virzītos uz priekšu. Uzskatām, ka tas būtu sekmīgākais veids, kā Ukraina varētu pārvarēt šī brīža problēmas," šodien pēc tikšanās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP) sacīja Eštone.

Eštone uzsvēra, ka ir svarīgi panākt, ka vardarbība un vajāšana Ukrainā tiek pārtraukta, un cilvēkiem būtu iespēja brīvi paust savu viedokli. Sevišķi būtiski ir atjaunot politisko dialogu, lai varētu atrisināt jautājumus, kuros pastāv domstarpības, tomēr tas jāatjauno pašai Ukrainai bez citu valstu iejaukšanās.

"Politiķiem ir jāsēžas pie sarunu galda un jāpieaicina sabiedrības pārstāvji. Ukrainas parlamentam šajā procesā ir būtiska loma, jo tam ne tikai būs rūpīgi jāvērtē nesen pieņemtais likums par amnestiju, bet būs arī jādomā par dažādiem konstitūcijas grozījumiem. Apņēmīgi ir jāstrādā pie brīvu un demokrātisku vēlēšanu organizēšanas nākotnē," norādīja Eštone, piebilstot, ka ES turpinās sniegt atbalstu Ukrainai.

Augstā pārstāve arī atklāja, ka nesenās vizītes laikā Ukrainā tikās ar bijušo Ukrainas prezidentu Leonīdu Kravčuku, taču sarunu tematā neietilpa bažas par pilsoņa kara sākumu. Abi pārsprieduši, ka vajadzētu palīdzēt risināt situāciju Ukrainā. "Kravčuks man apliecināja, ka viņš vēlētos piedalīties politiskā dialoga atjaunošanā," bilda Eštone.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Kravčuks trešdien izteica brīdinājumu, ka Ukraina atrodas uz pilsoņkara sliekšņa.

Tikšanās laikā ar Rinkēviču pārrunāta Latvijas gatavošanās prezidentūrai ES Padomē, kā arī sadarbība ar Centrālāziju. Aktualizētas arī ES un Krievijas attiecības, tostarp Lietuvas izjustais spiediens tās prezidentūras laikā.

"Visas 28 dalībvalstis vienbalsīgi atbalsta nepieciešamību sadarboties ar Krieviju. Lai šī sadarbība būtu konstruktīva un balstīta uz atklātību, jābūt skaidri izteiktiem viedokļiem ne tikai par veiksmīgas sadarbības aspektiem, bet arī par problēmām," norādīja Eštone.

Savukārt Rinkēvičs izteica cerību, ka Latvijas prezidentūras laikā tiks sasniegts progress ES un Krievijas attiecībās.

Komentāri