Dombrovskis: Vēlēšanu gadā svarīgi neļauties populismam un strādāt pragmatiski, Mixnews.lv

Dombrovskis: Vēlēšanu gadā svarīgi neļauties populismam un strādāt pragmatiski

фото

Politika | 2014. gada 30. janvārī plkst. 20:03

Kaut arī šogad notiks gan Eiropas Parlamenta (EP), gan Saeimas vēlēšanas, ir svarīgi neļauties populismam un strādāt pragmatiski, uzrunājot "Vienotības" biedrus Rīgas nodaļas kopsapulcē, sacīja bijušais premjers Valdis Dombrovskis (V).

Dombrovskis uzsvēra, ka nepieciešams nodrošināt politikas pārmantotību valdības darbā, piemēram, jautājumos, kas saistīti ar ekonomisko politiku. Ir jāstrādā pragmatiski un uz rezultātu, un, pēc Dombrovska domām, "Vienotība" iepriekšējos gados to arī ir darījusi un nav aizrāvusies ar tukšiem solījumiem.

Politiķis arī norādīja uz citiem darbiem, pie kuriem jāstrādā valdībai, - pieteiktās reformas maksātnespējas jomā, demogrāfijas jautājumi, nevienlīdzības, nabadzības mazināšana u.c.

Dombrovskis partijas biedriem arī skaidroja, ka valdības veidošanas procesā tika izvirzīts mērķis izveidot koalīciju ar skaidru vairākumu šajā Saeimas sasaukumā, kā arī tādu koalīciju, kas varētu kļūt par valdības partneriem arī pēc parlamenta vēlēšanām. Viņš uzsvēra, ka pašlaik labēji centriskās partijas nevar atļauties sašķeltību, sasvstarpējus aizvainojumus vai "sarkanās līnijās" un tām ir jāstrādā kopā.

Arī premjerministre Laimdota Straujuma (V), uzrunājot "Vienotības" Rīgas nodaļas biedrus, iezīmēja uzdevumus, kas jāpaveic jaunajai valdībai. Viņa atkārtoti norādīja, ka jau iepriekš informējusi topošās koalīcijas partnerus - valsts budžets šogad "netiks plosīts" un tiks saglabāta līdzšinējā ekonomiskā politika.

Straujuma arī atklāja, ka sākotnēji vēlējusies veidot īsu valdības deklarāciju, iekļaujot tikai tos darbus, kurus var paveikt deviņos mēnešos. Rezultātā valdības deklarācija gan sanāca gara, jo "partijas atnāca ar saviem uzstādījumiem" un dokumentā tika iekļauti arī tie darbi, kurus varēs turpināt nākamā valdība.

Valdības vadītāja arī uzsvēra, ka viena no prioritātēm ir būvniecības procesa sakārtošana un Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana. Sarunā ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (RP) Straujuma esot saņēmusi solījumu, ka līdz gada vidum varētu būt zināmi pirmie provizoriskie izmeklēšanas rezultāti.

Kā ziņots, šodien notiek partijas "Vienotība" Rīgas nodaļas kopsapulce, kuras laikā izvērtē Rīgas nodaļas paveikto, pārruna aktualitātes un definē turpmākos uzdevumus, gatavojoties Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanām.

Tāpat notiks arī Rīgas nodaļas vadītāja, valdes un pārstāvju partijas domē vēlēšanas.

Komentāri