Lembergs par savu dalību vēlēšanās: Nekad nesakiet nekad, Mixnews.lv

Lembergs par savu dalību vēlēšanās: Nekad nesakiet nekad

фото

Politika | 2014. gada 31. janvārī plkst. 10:56

Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš atteicies no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāta lomas, tomēr pieļauj, ka nākotnē varētu piedalīties kādās vēlēšanās. "Nekad nesakiet nekad," intervijā "Neatkarīgajai" teicis Lembergs.

"Izrādās, ka pēc aptauju datiem vēlētāji mani redz kā sekmīgu kandidātu Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Protams, Brisele nav Dubaija..., un, sēžot tai parlamentā, prātā var sajukt no nekā nedarīšanas! Katram taču ir skaidrs, ka šai parlamentā ievēlētam Latvijas deputātam nav nekādas būtiskas ietekmes uz Eiropas procesiem, lai ko tu tur darītu vai runātu.

Latvijas Eiropas Parlamenta deputāti man atgādina tādus sešgadniekus bērnudārzā - viņi jau ir tādi gudri, atvērti, viņiem liekas, ka viņi jau visu zina, un jūs, skatoties uz to, priecājaties par bērna naivumu, dvēseles atvērtību, sirsnību, ar kuru viņš izzina pasauli... Bet no malas uz to visu lūkojas māte Merkele un domā, nu, man vēl ir desmit minūtes, lai bērni paspēlējas," izteicies politiķis.

Vaicāts, kāpēc viņš tikai epizodiski piedalījies jaunās valdības tapšanas procesā un vai tas liecina, ka mazinājusies viņa ietekme, Lembergs atteicis: "Nē, tā nav."

Runājot par nākamajām Saeimas vēlēšanām, Lembergs paudis viedokli, ka tajās pārliecinošus panākumus gūs tas politiskais spēks, kuram pievienosies bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba.

"Izskatās, ka viņa tomēr nedibinās savu partiju, bet pievienosies kādam no esošajiem politiskajiem spēkiem. Pieļauju, ka tie nebūs tādi panākumi, kā savulaik bija Šķēlem, Šleseram vai Zatleram, ienākot politikā. Bet, ja viņa dibinātu savu partiju, iespējams, arī būtu," teicis Lembergs.

Pēc Lemberga domām, citi politiskie spēki vēlēšanās cīnīšoties par 5% barjeras pārvarēšanu.

Komentāri