Straujuma: Pie ienākumu trūkuma grūti gaidīt, ka vecāki sadūšosies uz vairāk bērniem, Mixnews.lv

Straujuma: Pie ienākumu trūkuma grūti gaidīt, ka vecāki sadūšosies uz vairāk bērniem

фото

Politika | 2014. gada 31. janvārī plkst. 11:09

Demogrāfijas jautājumā ir ļoti svarīgi ekonomiskie apstākļi, tāpēc gadījumā, ja nav pienācīgi ienākumi un darba vietas, ir grūti gaidīt, ka vecāki sadūšosies uz vairāk bērniem ģimenē, piektdien Saeimā notiekošās konferences "Demogrāfiskās atveseļošanās ceļa kartes veidošana" atklāšanā sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Būtu labi, ja dzimstība Latvijā nebūtu zem diviem bērniem ģimenē, pauda valdības vadītāja. Uzklausot ieteikumu par savas runas saturu, Straujuma minēja pozitīvo piemēru ar bērnu skaitu viņas ģimenē.

Premjerministre arī novēlēja izdošanos konferencei un par jomu atbildīgajiem - Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājam Imantam Parādniekam (VL-TB/LNNK) un labklājības ministram Uldim Augulim (ZZS), ziņo LETA.

Parādnieks gaidāmās diskusijas atklāšanā uzsvēra, ka "mūsu kopīgais mērķis ir kuplas ģimenes". Saskaņā ar aptaujām vēlamais bērnu skaits ģimenē ir 2,3 līdz 2,5, bet reālie rādītāji ir 1,2 līdz 1,4.

Viņš norādīja, ka līdz šim demogrāfijas jomā jau ir tapuši vairāki vērtīgi dokumenti un ir paredzēta jauna rīcības plāna veidošana 2015.-2017.gadam. Diemžēl ļoti bieži iespējamā atbalsta sniegšana demogrāfijai tiek formulēta pēc pārpalikuma principa, norādot, ka līdzekļi tiks piešķirti saskaņā ar esošo finansējumu, piebilda politiķis.

Konferences mērķis ir iesākt procesu, jo ceļa karti šodien "noteikti neizveidosim", pauda Parādnieks, skaidrojot, ka darbs turpināsies arī pēc divām nedēļām Labklājības ministrijas organizētā konferencē.

Konferencē ir aicināti piedalīties eksperti un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri darbojas dzimstības veicināšanas un ģimenes atbalsta politikas jomā, lai kopīgi sāktu darbu pie demogrāfiskās atveseļošanās ceļa kartes veidošanas.

Komentāri