RP lems par tuvināšanās ar Vienotību "ceļa kartes" veidošanu, Mixnews.lv

RP lems par tuvināšanās ar Vienotību "ceļa kartes" veidošanu

фото

Politika | 2014. gada 3. februārī plkst. 07:55

"Reformu partijas" (RP) valde 6.februārī skatīs jautājumu par tuvināšanās ar "Vienotību" "ceļa kartes" veidošanu, vērtējot, kādi risinājumi politiskajam spēkam ir pieņemami un kādi kategoriski nevar tikt pieņemti, aģentūrai LETA sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Viņš uzsvera, ka kopš valdības izveidošanas ir pagājusi tikai nedaudz vairāk kā nedēļa, līdz ar to par kavēšanos nevar runāt, taču skaidrības par to, kā tiks veidota "ceļa karte", pašlaik nav. Vairākums no RP uzskata, ka nevar būt ne runas par to, ka politiskā spēka biedriem ir jāiestājas "Vienotībā", lai 12.Saeimā varētu kandidēt no "Vienotības" saraksta, skaidroja politiķis.

Demiters neredz risinājumu šai situācijai, taču norāda, ka pie tā atrašanas un "ceļa kartes" veidošanas jāstrādā tiem RP biedriem, kas plāno kandidēt parlamenta vēlēšanās. RP valdes priekšsēdētājs iepriekš žurnālistiem paziņojis, ka nolēmis nekandidēt 12.Saeimas vēlēšanās.

RP valdes sēdē arī spriedīs, vai iesniegt savu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa iepriekš norādījusi, ka no "Vienotības" saraksta varēs kandidēt tie RP pārstāvji, kas iestāsies "Vienotībā". Āboltiņa un Demiters 6.janvārī oficiāli parakstīja abu partiju vienošanās par tuvināšanos memorandu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka partijas "Vienotība" un RP līderi decembra nogalē paziņoja, ka ir vienojušies par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās. Parlamenta vēlēšanās kandidēšana plānota no "Vienotības" saraksta.

Abas partijas konceptuāli vienojušās koordinēt rīcību vēl 11.Saeimas darbības laikā - tās darbosies kā divas atšķirīgas frakcijas, taču koordinēs savu rīcību, tostarp virzot Ministru prezidenta amata kandidātu, iepriekš skaidroja Āboltiņa.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Komentāri