Ušakovs cer sarunās ar jauno ministru vienoties par finansiālu atbalstu Rīgai, Mixnews.lv

Ušakovs cer sarunās ar jauno ministru vienoties par finansiālu atbalstu Rīgai

фото

Politika | 2014. gada 3. februārī plkst. 09:15

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) cer sarunās ar jauno pašvaldību lietu ministru Eināru Cilinski (VL-TB/LNNK) vienoties par finansiālu atbalstu Rīgai galvaspilsētas funkciju īstenošanai.

Ušakovs telekompānijā LNT stāstīja, ka viņam tikšanās ar Cilinski plānota šonedēļ, lai risinātu Rīgas kā galvaspilsētas jautājumus. Ja "Saskaņas centra" vadītajai domei izdosies jautājumu ar ministriju sakārtot un valsts piedalīsies ar finansējumu, tad, piemēram, visiem iedzīvotājiem biļete galvaspilsētas sabiedriskajā transportā maksāšot 60 centus. Tieši vienošanās ar valsti, nevis Pierīgas pašvaldībām sabiedriskā transporta jautājumā būtu sistēmisks risinājums, uzskata politiķis.

Gribu ticēt, ka ir iespējama konstruktīva sadarbība, - Rīgas domes vadības un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministrijas turpmākās attiecības vērtēja Ušakovs.

Rīgas mērs lēš, ka draudi ieviest diferencētas biļešu cenas deklarēto rīdzinieku skaitu esot palielinājuši par aptuveni 10 000 cilvēku, tāpēc pirmo reizi pēc ilgāka laika esot bijis vērojams pilsētas iedzīvotāju skaita pieaugums.

Ušakovs pastāstīja, ka Rīgas dome drīzumā domā stāties atpakaļ Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS), kuru galvaspilsēta pameta 2012.gada rudenī, pārmetot nepietiekamu Rīgas interešu aizstāvēšanu. Ušakovs neprecizēja, kad Rīgas dome varētu spert šo soli.

Šī gada pavasarī Rīgas dome plāno iepirkt tehniku, lai pašvaldība pati nodarbotos ar ielu tīrīšanu, nevis pirktu šo pakalpojumu no privātiem uzņēmumiem. Iepirkums būšot iespējams, jo šīs ziemas laika apstākļi jau ļāvuši ietaupīt aptuveni vienu miljonu eiro no līdzekļiem ielu uzturēšanai.

Komentāri