Ādažu novada domes deputāte Keiša izstājas no nacionālās apvienības, Mixnews.lv

Ādažu novada domes deputāte Keiša izstājas no nacionālās apvienības

фото

Politika | 2014. gada 3. februārī plkst. 20:55

Nacionālajai apvienībai (NA) VL-TB/LNNK un Ādažu novada domes deputātei Adrijai Keišai abpusēji vienojoties, Keiša izstājusies no politiskā spēka, ziņo LETA.

Kā skaidroja NA valdes loceklis Jānis Dombrava, Keiša saskaņā ar abpusējo vienošanos bija uzrakstījusi iesniegumu par izstāšanos no politiskā spēka, un VL-TB/LNNK valde pirmdien to apstiprināja.

Nacionālā apvienība uzskata, ka Keiša, strādājot vienā koalīcijā ar "Saskaņas centru" (SC), ir pārkāpusi partijas valdes lemto.

Kā iepriekš informēja VL-TB/LNNK preses sekretāre Laila Ozoliņa, pērn vasarā VL-TB/LNNK valde nolēma, ka pašvaldību deputātiem, kuri 2013.gada 1.jūnija pašvaldību vēlēšanās ievēlēti no NA saraksta, visā domes sasaukuma laikā aizliegts veidot valdošo koalīciju ar deputātiem, kas pārstāv SC, PCTVL, Vladimira Lindermana partiju vai "jebkuru citu prokremlisku partiju".

Pagājušajā nedēļā Ādažu novada domes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts deputāts Normunds Zviedris (V). Koalīcijas deputāti nepieciešamību mainīt līdzšinējo novada domes priekšsēdētāju Māri Sprindžuku (ZZS) saistīja ar koalīcijas līguma pārkāpšanu un nespēju īstenot vēlētājiem sniegtos solījumus.

Sprindžuks atzina, ka ar paša izveidoto koalīciju sadarbība nav izdevusies, norādot, ka koalīcijas partneri vēlējušies veidot atsevišķu, no juridiskām struktūrām nodalītu iepirkumu struktūrvienību, lai izslēgtu "četru acu principu" un pašvaldības iepirkumus varētu saņemt deputātiem piederošas vai agrāk piederējušas firmas.

28.janvārī ar astoņu deputātu balsīm "par" un septiņām "pret" par jauno Ādažu novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Zviedris. Par Zviedra kandidatūru balsoja koalīcijas deputāti Artis Brūvers ("Sadarbība"), Karina Tinamagomedova (SC), Juris Antonovs (SC), Ilze Pētersone (V), Keiša, Uģis Dambis (ZZS), Edvīns Šēpers (ZZS) un pats Zviedris.

Pret bija partijas "Reģionu alianse" deputāti Kerola Dāvidsone, Pēteris Balzāns, Pēteris Pultraks, Valērijs Bulāns, Normunds Ruks, Liāna Pumpure un bijušais domes priekšsēdētājs Sprindžuks.

Foto: tb.lv

Komentāri