Straujuma būtu gatava virzīt Dombrovski ES komisāra amatam, Mixnews.lv

Straujuma būtu gatava virzīt Dombrovski ES komisāra amatam

фото

Politika | 2014. gada 4. februārī plkst. 08:47

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) kā Latvijas pārstāvi Eiropas Komisijā (EK) būtu gatava virzīt ekspremjeru Valdi Dombrovski, kurš pavasarī kandidēs Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

"Ja mēs skatāmies uz Latvijas piedāvājumu eirokomisāra amatam, tad ir ļoti svarīgi, lai kandidatūra būtu profesionāls, Latvijas sabiedrībā un arī Eiropas Savienībā atzīts cilvēks. Es domāju, ka Valdis Dombrovskis tieši tāds ir. Protams, ka šis jautājums tiks apspriests koalīcijā, bet es uzskatu, ka jā. Es būtu gatava izvirzīt Valdi Dombrovski. Taču tas automātiski nenozīmē, ka citas kandidatūras netiks vērtētas," intervijā "Neatkarīgajai" teikusi Straujuma.

Dombrovskis un EP deputāte Sandra Kalniete esot Straujumas tuvākie domubiedri "Vienotībā". "Visvairāk esmu kontaktējusies ar Valdi Dombrovski un ar Sandru Kalnieti. Tos divus gadus, kopš es esmu zemkopības ministres amatā, jautājumā par Eiropas tiešajiem lauksaimniecības maksājumiem cieši sadarbojos ar Sandru Kalnieti, bet Valdis Dombrovskis bija pirmais, kurš mani uzrunāja šim amatam. Tagad es kontaktējos ar visiem "Vienotības" biedriem."

Jāatgādina, ka līdz ar EP sasaukuma maiņu tiks mainīta arī EK vadība. Dombrovskis tiek apspriests arī kā viens no iespējamajiem kandidātiem vadīt EK, tomēr par reālākām tiek uzskatītas iespējas viņam iegūt ietekmīgu ES komisāra amatu.

Komentāri