Izmisusi par neuzklausīšanu, Krimuldas novada opozīcija ignorē domes sēdi; daži deputāti noliek mandātus, Mixnews.lv

Izmisusi par neuzklausīšanu, Krimuldas novada opozīcija ignorē domes sēdi; daži deputāti noliek mandātus

фото

Politika | 2014. gada 5. februārī plkst. 13:48

Lai pievērstu uzmanību domē notiekošajam un demonstrētu savu neapmierinātību ar domes vadītāja Guntara Grīnvalda (ZZS/"Reģionu alianse") nedemokrātisko vadības stilu, 31.janvārī kārtējo novada domes sēdi neapmeklēja neviens Krimuldas novada partijas deputāts, ziņo LETA.

Kā informēja partijas pārstāvis Mārtiņš Ozoliņš, domes sēdes neapmeklēšana bijusi demonstratīva rīcība, lai vērstu sabiedrības un domes pārstāvju uzmanību uz demokrātijas un diskusiju trūkumu pašvaldībā, kas īpaši spilgti esot izpaudies budžeta pieņemšanas laikā 23.janvārī.

Budžetu apstiprinājuši astoņi pozīcijas deputāti, bet sēdē klātesošie Krimuldas novada partijas pārstāvji Mārtiņš Ozoliņš un Sanita Sebre tobrīd no sēdes zāles izgājuši un balsojumā nav piedalījušies. Kā skaidroja Ozoliņš, pārējie deputāti nav balsojuši par budžetu, jo pirms balsojuma neesot bijis pieejams detalizēts budžeta projekts.

"Deputātiem internetā apskatāmā budžeta informācija bija virspusēja - kopējās summas un izdevumi pa iestādēm, bet, piemēram, nekur nebija apskatāms speciālais budžets," sacīja deputāts, apgalvojot, ka vēlāk atklājies, ka speciālajā budžetā iekļautas arī sadaļas, kurām tur nepienāktos būt.

Savukārt salīdzinoši vājo apmeklējumu 23.janvāra ārkārtas domes sēdē Ozoliņš skaidroja ar faktu, ka pozīcijas deputāti, kas ir ievēlēti domē no "Reģionu alianses" un ZZS apvienotā saraksta, vienmēr ārkārtas domes sēžu datumus uzzinot priekšlaicīgi, turpretim opozīcijas deputāti tiekot informēti gandrīz precīzi trīs stundas pirms sēdes sākuma.

Pēc Ozoliņa teiktā, budžeta kā domes svarīgākā lēmuma gadā apstiprināšana bez iepriekšējas visu deputātu iesaistīšanas diskusijās esot bijis vien "kārtējais pierādījums Grīnvalda darba stilam - viņš vada nevis domi, bet astoņu pozīcijas deputātu komandu", savukārt septiņi opozīcijas deputāti tiekot ignorēti. Tāpat domes vadības labā tiekot izmantots arī domes administratīvais resurss, tostarp pašvaldības avīzē opozīcijas deputātiem neesot iespēju izteikties.

Aizvadītajā nedēļā divas Krimuldas novada partijas deputātes Sanita Sebre un Sintija Kļaviņa domi informējušas par deputāta mandāta nolikšanu. Kā skaidroja Ozoliņš, abu deputātu lēmums bijis saistīts ar opozīcijas neuzklausīšanu, pieņemot domes lēmumus.

Savukārt Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds pastāstīja, ka par ieceri neapmeklēt kārtējo domes sēdi 31.janvārī no Krimuldas novada partijas deputātiem uzzinājis vien telefonsarunas laikā aptuveni pusstundu pirms domes sēdes, un viņam skaidrots, ka domes sēdes laikā deputātiem jāatrodas pamata darba vietās.

Domes priekšsēdētājs pauda neizpratni, kādēļ deputāti par savu plānu neierasties uz domes sēdi nav informējuši agrāk, ņemot vērā, ka par kārtējās domes sēdes datumu domes deputāti informēti vairākas nedēļas iepriekš. Politiķim partijas iemesli sēdi neapmeklēt neesot saprotami, jo deputātiem "nāktos būt atbildīgiem pret saviem vēlētājiem".

Grīnvalds norādīja, ka domes sēdēs tiek pieņemti novada iedzīvotājiem svarīgi lēmumi, tāpēc šāda deputātu rīcība rādot nevēlamu attieksmi pret vēlētājiem, kas partijai ar savu balsi vēlēšanās ir uzticējuši pārstāvēt savas intereses.

Kā atzina pašvaldībā, 31.janvāra sēdē neizdevās savākt kvorumu, tāpēc domes sēde tiks pārcelta uz citu datumu, ievērojot likumā paredzēto kārtību, kas nosaka, ka tā ir atkārtoti jāsasauc ne ātrāk par septiņām dienām un ne vēlāk kā par 14 dienām kopš iepriekš plānotā datuma.

Krimuldas novada domē septiņas no 15 deputātu vietām aizņem "Reģionu alianses" un Zaļo un zemnieku savienības apvienotais saraksts. Sešas deputātu vietas pašvaldības vēlēšanās 2013.gada jūnijā ieguva iepriekšējā novada domes priekšsēdētāja Mārtiņa Ozoliņa pārstāvētā Krimuldas novada partija, savukārt pa vienam deputāta mandātam ticis apvienībai "Iedzīvotāji" un partijai "Vienotība".

Foto: lv.wikipedia.org

Komentāri