Nacionālā apvienība: Dombrovskim būtu jāatvainojas Jaunzemei-Grendei, Mixnews.lv

Nacionālā apvienība: Dombrovskim būtu jāatvainojas Jaunzemei-Grendei (3)

фото

Politika | 2014. gada 5. februārī plkst. 19:55

Ekspremjeram Valdim Dombrovskim (V) ir jāatvainojas bijušajai kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei, uzskata nacionālā apvienība (NA) VL-TB/LNNK.

Publiskotie Latvijas Nacionālās operas (LNO) audita rezultāti ir apstiprinājuši, ka bijušā operas vadītāja Andreja Žagara laikā sistemātiski un ilgstoši pieļauti dažādi būtiski pārkāpumi, informēja nacionālās apvienības preses sekretāre Laila Ozoliņa.

"Šie rezultāti vienlaikus parāda arī to, ka Dombrovskis, kurš bijušo kultūras ministri Jaunzemi-Grendi no amata atbrīvoja par mēģinājumu sakārtot situāciju operā, pieļāvis kļūdu," uzsver NA un sagaida Dombrovska atvainošanos bijušajai kolēģei.

Jaunzeme-Grende amatu zaudēja divas dienas pēc tam, kad viņa no LNO valdes bija atsaukusi Žagaru. Toreiz viņa paziņoja, ka Žagars ir zaudējis uzticību, jo operas pārvaldība ir nesaimnieciska un finanšu plūsmām trūkst caurskatāmības.

Taču auditorkompānija "Deloitte Latvia" secinājusi, ka LNO audita rezultāti norāda uz nepilnībām operas līdzšinējās vadīšanas procesā kopumā, kas aptver finanšu un operatīvu plānošanu, plānu izpildi, analīzi un kontroli.

NA uzskata, ka Dombrovska parakstītais rīkojums par Jaunzemes-Grendes atbrīvošanu no amata ir izrādījies nepamatots.

"Dombrovskis savulaik solīja, ka ir gatavs publiski atvainoties, ja izrādīsies, ka Jaunzemes-Grendes rīcība, atstādinot operas vadītāju Žagaru, būs izrādījusies pamatota. Patlaban to apstiprina starptautiskas un neatkarīgas kompānijas veiktais audits. Jaunzeme-Grende ir pelnījusi Dombrovska atvainošanos. Tas būtu vīrišķīgs solis no bijušā premjera puses," uzsver NA līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.

LNO audita rezultāti norāda uz nepilnībām operas līdzšinējās vadīšanas procesā kopumā, kas aptver finanšu un operatīvu plānošanu, plānu izpildi, analīzi un kontroli, informēja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Aiga Sprindža.

Auditā konstatēts, ka nepilnības skar visas audita laikā apskatītās jomas, līdz ar to nevar identificēt vienu darbības neefektivitātes iemeslu.

Kultūras ministrija (KM), ieceļot jauno operas valdi, uzdeva organizēt un nodrošināt LNO pilnu finanšu un juridisko auditu par laikposmu no 2009.gada 1.janvāra līdz 2013.gada 11.septembrim. Audits tika veikts pēc tam, kad KM pārtrauca darba attiecības ar iepriekšējo LNO vadītāju Andreju Žagaru.

Komentāri 3
VIKTORpirms 5 gadiem
А как насчёт того чтобы ВЛ извинилась перед Бордансом?
Gatispirms 5 gadiem
Nevis Dombrovskim jāatvainojas, bet Jaunzemei-Grendei jāpateicās par to, ka atbrīvoja viņu no amata... Nevaru saprast NA - kāpēc viņi to Grendi tik ļoti aizstāv?
apkakkkaties no tām galma spēlēm :Dpirms 5 gadiem
""Dombrovskis savulaik solīja, ka ir gatavs publiski atvainoties..... Jaunzeme-Grende ir pelnījusi Dombrovska atvainošanos. Tas būtu vīrišķīgs solis no bijušā premjera puses," uzsver NA līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars."

:DDDDDDDDDDDD