Āboltiņa: Daļai deputātu nebija izpratnes, kāds būs elektrības cenu pieaugums, Mixnews.lv

Āboltiņa: Daļai deputātu nebija izpratnes, kāds būs elektrības cenu pieaugums (1)

фото

Politika | 2014. gada 5. februārī plkst. 20:44

Daļai Saeimas deputātu, balsojot par elektroenerģijas tirgus atvēršanu, nebija īstas izpratnes par to, kāds konkrēti būs elektrības cenu pieaugums un uz kuru iedzīvotāju daļu tas konkrēti attieksies. Jāņem vērā, ka, skatot likumprojektu, kas bija valsts budžeta paketē, tika rēķināti visi lielā budžeta ieņēmumi un izdevumi, trešdien žurnālistiem pēc "Vienotības" frakcijas sēdes sacīja partijas līdere un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Tomēr vaicāta, vai deputāti spieduši balsošanas pogas, neapzinoties sekas, Saeimas priekšsēdētāja atbildēja: "Nē, to es kategoriski noraidu!" Deputāti bijuši informēti par gaidāmajām sekām un ne velti tika paredzēts kompensāciju mehānisms.

Pašlaik, kad ir ļoti skaidri zināma situācija, vēl ir laiks meklēt kādu, varbūt, labāku risinājumu, pauda Āboltiņa. Viņa arī piebilda, ka jau iepriekš bija informācija, ka tarifi var augt.

Valdība ir deklarējusi, ka nevienlīdzības mazināšana ir tās prioritāte un elektroenerģijas cenu kāpums to ietekmēs. Tāpēc trešdien frakcijā bija saruna, vai ir iespējams atlikt tirgus liberalizāciju, un tika saņemta informācija, ka tarifi jebkurā gadījumā kāps, gan atliekot elektroenerģijas tirgus atvēršanu, gan veicot tirgus atvēršanu iecerētajā laikā, ziņo LETA.

Ekonomikas ministrijai būs jāizvērtē, vai ir starpība starp iespējamajiem scenārijiem, sacīja Āboltiņa.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) frakcijas sēdē esot apstiprinājis, ka nepieciešamības gadījumā ir iespējams kompensēt un ir iespējams piešķirt papildu līdzekļus - protams, ne visu summu, piebilda "Vienotības" līdere.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa.

No 1.aprīļa Latvijas mājsaimniecībām elektroenerģija būs jāpērk brīvajā tirgū. Tādējādi elektrības cena atsevišķām mājsaimniecībām pieaugs pat par 40%.

Ņemot vērā minēto, koalīcijas partijās sākusies diskusija par iespēju mainīt elektroenerģijas tirgus liberalizācijas nosacījumus mājsaimniecībām vai citādi slāpēt gaidāmā cenu pieauguma ietekmi uz iedzīvotāju tēriņiem.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) ar rezolūciju uzdos Ekonomikas ministrijai (EM) izvērtēt, kāpēc pieaugs "Latvenergo" elektrības cenas - vai tas notiks liberalizācijas vai citu iemeslu dēļ, trešdien žurnālistiem sacīja premjerministre. Viņa norādīja, ka acīmredzot cenas pieaugs ne jau liberalizācijas dēļ, taču par to būs jāveic izvērtējums.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
VIKTORpirms 5 gadiem
Обычная практика-сначала голосуют,а потом думают