Gunāru Kusiņu apstiprina Satversmes tiesas tiesneša amatā (Papildināts), Mixnews.lv

Gunāru Kusiņu apstiprina Satversmes tiesas tiesneša amatā (Papildināts)

фото

Politika | 2014. gada 6. februārī plkst. 09:35

Pievienota 2.-5.rindkopa

Saeimas deputāti ceturtdien Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatā apstiprināja parlamenta Juridiskā biroja vadītāju Gunāru Kusiņu, ziņo LETA.

Kusiņš amatā tika apstiprināts vienbalsīgi, par balsojot 93 deputātiem.

Saskaņā ar Satversmes tiesas likuma 5.pantu pēc apstiprināšanas Satversmes tiesas tiesnesis dod tiesneša zvērestu (svinīgo solījumu), kuru pieņem Valsts prezidents, un Satversmes tiesas tiesnesis sāk pildīt amata pienākumus pēc zvēresta nodošanas, informēja Saeimas Preses dienestā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimas struktūrvienību vadītājus, tostarp Saeimas Juridiskā biroja vadītāju, pieņem darbā Saeimas Prezidijs. Saeimas kārtības rullis sīkāk nenoteic procedūru, kādā tiek pieņemti darbā Saeimas struktūrvienību vadītāji, tāpēc par to vienojas Prezidijs.

Pašlaik Kusiņš turpina pildīt Juridiskā biroja vadītāja pienākumus.

Tieslietu padome jau 27.janvārī vienbalsīgi atbalstīja Kusiņa kandidatūru ST tiesneša amatam.

Kusiņa kandidatūru bija izvirzījuši pārstāvji no "Vienotības", "Reformu partijas", nacionālās apvienības VL-TB/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības un neatkarīgajiem deputātiem. Saeimas Prezidijs un Frakciju padome bija vienojušies, ka kandidatūras ST tiesneša amatam izvirzāmas līdz 10.janvārim.

5.februārī ST tiesneša pilnvaras beidzās ST priekšsēdētājam Gunāram Kūtrim. Saskaņā ar ST likumu ST tiesnešus apstiprina Saeima. Trīs ST tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma.

ST tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Komentāri