Prokuroru Sideru nesauks pie atbildības par iespējamo iejaukšanos žurnālistes darbā, Mixnews.lv

Prokuroru Sideru nesauks pie atbildības par iespējamo iejaukšanos žurnālistes darbā

фото

Politika | 2014. gada 6. februārī plkst. 13:16

Prokuroru atestācijas komisija atzinusi, ka nav pamata saukt pie disciplināratbildības Kurzemes tiesas apgabala prokuroru Juri Sideru par to, ka viņš varētu būt traucējis pildīt "Kurzemes Televīzijas" žurnālistes Irinas Kurganovas profesionālos pienākumus, ziņo LETA.

Kurzemes tiesas apgabala virsprokurora iesniegtos pārbaudes materiālus par Sidera rīcību pērn oktobrī ģenerālprokurors nosūtīja izvērtēšanai Prokuroru atestācijas komisijai. Jautājums par Sidera iespējamu saukšanu pie disciplināratbildības izskatīts Prokuroru atestācijas komisijas sēdē.

Komisija ir izvērtējusi iesniegtos materiālus, Sidera sniegtos paskaidrojumus un nolēmusi atzīt, ka prokurora saukšanai pie disciplināratbildības nav pamata, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Komisijas argumentācija publiski nav izpaužama, jo lietas materiāli ir ierobežotas pieejamības informācija, norādīja Šēnberga.

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valde iepriekš informēja, ka Siders pērn 11.septembrī zvanījis žurnālistes vīram, kurš ir policists, un pieprasījis, lai Kurganova nepublicē ar viņu ierakstītu telefoninterviju materiālam par kādu krimināllietu, kurā prokurors Siders uztur valsts apsūdzību tiesā. LŽA aicināja prokuratūru izvērtēt Sidera rīcību.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurora Andra Mikuļska parakstītajā atbildē LŽA teikts, ka atbilstoši Ģenerālprokuratūras vadības norādījumiem virsprokuroram tika uzdots veikt pārbaudi.

Tajā noskaidrots, ka prokurors Siders atteicies sniegt ierakstītu telefoninterviju Kurganovai, bet pēc tam zvanījis žurnālistes vīram - policijas darbiniekam Ivaram Kurganovam, kurš kā procesa virzītājs bija pakļauts viņam kā izmeklēšanu uzraugošam prokuroram, un pieprasījis telefoninterviju nepubliskot.

Tādējādi Siders "ir traucējis konkrētā žurnālista pienākumu izpildi un ir pārkāpis likumā "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem" noteikto aizliegumu iejaukties masu informācijas līdzekļu darbībā", teikts Mikuļska atbildē LŽA.

Ņemot vērā pārkāpumu raksturu, Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors atbilstoši likumam nosūtīja ierosinājumu ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram par disciplinārsoda piemērošanu Sideram.

Siders uztur apsūdzību krimināllietā, kurā par jaunas ģimenes sagrābšanu par ķīlniekiem laupīšanas nolūkos apsūdzēts kāds 19 gadus vecs jaunietis. Viņš arī savulaik uzturēja apsūdzību sociālās aprūpes centra "Reģi" traģiskā ugunsgrēka lietā.

Komentāri