Ārlietu ministrija pašlaik neredz iespēju samazināt darbinieku skaitu, Mixnews.lv

Ārlietu ministrija pašlaik neredz iespēju samazināt darbinieku skaitu

фото

Politika | 2014. gada 9. februārī plkst. 14:39

Līdz ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē organizēšanu pieaug darba slodze, tāpēc pašlaik nav iespējams runāt par darbinieku skaita samazināšanu ārlietu dienestā, aģentūrai LETA sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) vēstnieks preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

ĀM uzmanīgi plāno savu darbinieku resursus, sekojot līdzi starptautiskajām aktualitātēm un nacionālajām interesēm, kā arī ministrijas ikdienas vajadzībām, apliecināja Eihenbaums. "Piemēram, slēdzām vēstniecību Slovēnijā, bet atvērām Indijā," minēja ĀM preses sekretārs.

Viņš atzina, ka pašlaik ministrijas lielākais izaicinājums ir gan gatavošanās Latvijas prezidentūrai ES Padomē, gan tās realizācija. Jau ziņots, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) paudusi, ka, lai maksātu konkurētspējīgu atalgojumu valsts pārvaldē strādājošajiem, iespējams, atsevišķās jomās būtu jāsamazina darbinieku skaits.

Viņa sacīja, ka kopējais finansējums atalgojumam valsts pārvaldē nebūtu jāpalielina. Tomēr pašlaik vairāk spējīgi valsts pārvaldes darbinieki pamet darbu, tāpēc jautājums par atalgojumu ir jārisina, proti, dažās jomās, iespējams, jāsamazina strādājošo skaits, lai varētu maksāt konkurētspējīgu atalgojumu.

Komentāri