Strīķes vietā iecelta KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore, Mixnews.lv

Strīķes vietā iecelta KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Šikore

фото

Politika | 2014. gada 10. februārī plkst. 12:44

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks par sava vietnieka amata pienākumu izpildītāju iecēlis Izmeklēšanas nodaļas vadītāju Lienīti Šikori, aģentūrai LETA teica KNAB pārstāve Laura Dūša.

Šikore bija iecelta par pienākumu izpildītāju arī iepriekšējās reizēs, kad Streļčenoks atbrīvoja savu vietnieci Strīķi.

Šikore bija viena no pieciem KNAB nodaļu vadītājiem, kuri pērn oktobrī nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), kurā aicināja nekavējoties izveidot komisiju, kas izvērtētu iemeslus Streļčenoka atbrīvošanai no amata. Šie KNAB nodaļu vadītāji uzskatīja, ka Streļčenoks birojā nodarbojas ar mērķtiecīgu destruktīvu tirāniju.

Streļčenoks pagājušā piektdienā trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei un atbrīvoja viņu no ieņemamā amata.

Pērn 20.decembrī Streļčenoks nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi. Savukārt iepriekšējais Ministru prezidents Dombrovskis 7.janvārī atcēla Streļčenoka rīkojumu.

14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti, bet 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Tāpat viņš uzdeva nodrošināt komisijas izveidošanu biroja priekšnieka vietnieku novērtēšanai.

Lai arī Dombrovskis arī uzdeva komisijā iesaistīt sadarbības partnerus, tajā darbojās Streļčenoks, viņa palīdze Māra Priedīte un vietniece Ilze Jurča.

Komentāri