Straujuma neredz pamatu atlikt elektrības tirgus atvēršanu, Mixnews.lv

Straujuma neredz pamatu atlikt elektrības tirgus atvēršanu

фото

Politika | 2014. gada 10. februārī plkst. 17:56

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) patlaban neredz iemeslu mainīt iepriekš pieņemto lēmumu par elektrības tirgus atvēršanu no 1.aprīļa, tomēr uzsver, ka jāmeklē papildu kompensācijas mehānismi maznodrošinātajiem, ziņo LETA.

Straujuma pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka viņa neredz pamatu mainīt lēmumu par elektrības tirgus atvēršanu, jo "Latvenergo" tāpat rosinātu paaugstināt tarifus. Līdz ar to elektroenerģijas cena varētu tikt paaugstināta neatkarīgi no tā, vai tirgus ir atvērts vai arī "Latvenergo" nāktu ar savu tarifu pieauguma pieprasījumu. Ja elektrības tirgus tiks atvērts, tad perspektīvā tajā ir iespēja parādīties citiem spēlētājiem.

Valdības vadītāja uzsvēra, ka ir jādomā par atbilstošu kompensāciju mehānismu maznodrošinātajiem un tas jāsaskaņo ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS). Ar "Latvenergo" un finanšu ministru Andri Vilku (V) iepriekš tika spriest par iespēju izmaksāt lielāku pabalstu, nekā tas pašlaik paredzēts normatīvajos aktos.

Otrdien, 11.februārī, Straujuma tiksies ar labklājības ministru Uldi Auguli (ZZS), lai pārrunātu šos kompensācijas mehānismus. Arī LPS sniegusi savus priekšlikumus šajā jautājumā.

"Strādājam pašlaik tajā virzienā, ka meklējam papildu līdzekļus papildu kompensācijas mehānismiem," pauda Straujuma.

Pēc viņas teiktā, arī pārējie koalīcija partneri, kuriem iepriekš bija dažādi viedokļi par elektrības tirgus atvēršanu 1.aprīlī, vēlas redzēt, kāds varētu būt papildu kompensācijas mehānisms, lai maznodrošinātie neciestu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa.

No 1.aprīļa Latvijas mājsaimniecībām elektroenerģija būs jāpērk brīvajā tirgū. Tādējādi elektrības cena atsevišķām mājsaimniecībām pieaugs pat par 40%.

Ņemot vērā minēto, koalīcijas partijās sākusies diskusija par iespēju mainīt elektroenerģijas tirgus liberalizācijas nosacījumus mājsaimniecībām vai citādi slāpēt gaidāmā cenu pieauguma ietekmi uz iedzīvotāju tēriņiem.

Ministru prezidente Straujuma ar rezolūciju uzdevusi Ekonomikas ministrijai izvērtēt, kāpēc pieaugs "Latvenergo" elektrības cenas - vai tas notiks liberalizācijas, vai citu iemeslu dēļ.

Komentāri