Paraksta vienošanos par Igaunijas vēstniecības telpu izmantošanu Indijā, Mixnews.lv

Paraksta vienošanos par Igaunijas vēstniecības telpu izmantošanu Indijā

фото

Politika | 2014. gada 10. februārī plkst. 20:58

Rinkēvičs un Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets paraksta saprašanās memorandu

Pirmdien Briselē Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri parakstīja saprašanās memorandu, kas paredz Latvijas diplomātu izvietošanu Igaunijas vēstniecības telpās Indijā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) pauda gandarījumu par memoranda parakstīšanu, kas ir apliecinājums Latvijas un Igaunijas praktiskajai sadarbībai.

"Latvija augsti vērtē veiksmīgo sadarbību, izvietojot diplomātus Baltijas un Ziemeļvalstu vēstniecībās trešajās valstīs. Šī programma spēcina praktisko sadarbību un ir ekonomiski izdevīga visām reģiona valstīm", uzsvēra Rinkēvičs.

Šī nav pirmā reize, kad Latvija un Igaunija sadarbojas kopīgu vēstniecības telpu izmantošanā, tā, piemēram, Latvijas vēstniecības telpās Ēģiptē strādā Igaunijas diplomāti.

Latvijas un Igaunijas sadarbība telpu izmantošanā Indijā balstās uz 2011.gadā parakstīto saprašanās memorandu starp Ziemeļvalstu un Baltijas valstu valdībām par principiem, kas jāievēro, izvietojot diplomātus pušu pārstāvniecību telpās. Memorands nosaka diplomātiskos un praktiskos aspektus, izmitinot diplomātus citas Ziemeļvalsts vai Baltijas valsts pārstāvniecībā ārvalstīs.

Šis memorands ļauj Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm salīdzinoši vieglāk uzturēt savu diplomātisko klātbūtni visā pasaulē, nodrošinot elastīgu un savstarpēji izdevīgu risinājumu. Ziemeļvalstis un Baltijas valstis ir Dānija, Igaunija, Somija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija un Zviedrija.

Latvijas vēstniecība Indijā sāka darbu šī gada 16.janvārī. Vēstniecību vada pagaidu pilnvarotā lietvede Judīte Dobele.

Foto: Ārlietu ministrija

Komentāri