NA vēlas paātrināt termiņuzturēšanās atļauju jautājuma izskatīšanu, Mixnews.lv

NA vēlas paātrināt termiņuzturēšanās atļauju jautājuma izskatīšanu

фото

Politika | 2014. gada 10. februārī plkst. 21:27

Nākamnedēļ koalīcijas padomes sēdē paredzēts spriest par priekšlikumiem Valsts prezidenta Andra Bērziņa otrreizējai caurlūkošanai nodotajiem likuma grozījumiem termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, ziņo LETA.

Nacionālās apvienības (NA) VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem skaidroja, ka NA neapmierināja Saeimas balsojums par šo likuma grozījumu izskatīšanas atlikšanu uz 10.aprīli, tāpēc nākamajā koalīcijas padomes sēdē paredzēts diskutēt jau par priekšlikumiem šim likumprojektam.

Tāpat tika "sadzirdēts pozitīvs signāls" arī no Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāja Jāņa Ozoliņa (RP), ka viņš šo likumprojektu ir gatavs skatīt ātrāk komisijas sēdē.

Priekšlikumi Imigrācijas likuma grozījumiem esot ļoti dažādi, tomēr Bērziņš pauda cerību, ka koalīcijas partijām izdosies vienoties vismaz par minimumu un izdarīt to pēc iespējas ātrāk.

Iepriekš šo likumprojektu bija iecerēts izskatīt 30.janvāra Saeimas sēdē, tomēr Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija lūgusi pārcelt Imigrācijas likuma grozījumu izskatīšanu uz 10.aprīli. Komisija vēl nav izskatījusi priekšlikumus likumprojektam un vēl lems, vai nevajadzētu izstrādāt jaunu likumprojektu.

NA priekšlikumi grozījumiem Imigrācijas likumā paredz saglabāt kvotu sistēmu, bet atteikties no ieceres piešķirt uzturēšanās atļauju, ja valsts budžetā tiek iemaksāti 50 000 eiro. Arī "Vienotība" rosina izslēgt no likumprojekta normu par uzturēšanās atļaujas piešķišanu pret 50 000 eiro iemaksu.

Vēl "Vienotība" piedāvā no 150 000 eiro līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma vērtību, par kura iegādi piešķir termiņuzturēšanās atļauju.

Bērziņš pērn 9.novembrī nosūtīja vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V), kurā, pamatojoties uz Satversmes 71.pantu, prasa Imigrācijas likuma grozījumu otrreizēju caurlūkošanu.

Bērziņš, izklāstot argumentus par labu likuma otrreizējai caurlūkošanai, akcentē atsevišķu likumā veikto grozījumu pretrunīgumu, tādējādi pēc būtības zaudējot šādu grozījumu veikšanas jēgu.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeima pērn 31.oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma Imigrācijas likuma grozījumus, apstiprinot koalīcijas panākto kompromisu termiņuzturēšanās atļauju jautājumā. Likumā bija paredzēts noteikt, ka ārzemniekam ir tiesības pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju uz ne vairāk kā pieciem gadiem, ja viņš valsts budžetā ir veicis iemaksu 50 000 eiro (35 140 lati).

Bija iecerēts, ka šogad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām varēs veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro (105 000 latu) un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro (351 000 latu). Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu darījumu skaits samazinātos attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl uzturēšanās atļaujas varētu piešķirt par 100 darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

Tāpat tika noteikts, ka valdība pēc Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Ekonomikas ministrijas izvērtējuma šo kvotu var arī samazināt. Savukārt 2017.gadā šo programmu varētu atcelt vai arī noteikt kvotu, kas nepārsniedz 2016.gada līmeni.

Komentāri