Rinkēvičs: Sekmīgākajām Austrumu partnerības valstīm jāpiedāvā ciešākas integrācijas perspektīva ES, Mixnews.lv

Rinkēvičs: Sekmīgākajām Austrumu partnerības valstīm jāpiedāvā ciešākas integrācijas perspektīva ES

фото

Politika | 2014. gada 10. februārī plkst. 22:36

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzskata, ka Eiropas Savienībai (ES) jāpiedāvā sekmīgākajām Austrumu partnerības valstīm ciešākas integrācijas perspektīva ES.

Rinkēvičs pirmdien piedalījās ES Ārlietu padomes sanāksmē Briselē. Ārlietu padomē ministri pieņēma secinājumus par Ukrainu, aicinot visas iesaistītās puses atturēties no vardarbības un radikālām darbībām, kā arī rūpīgi izmeklēt visus vardarbības gadījumus un saukt vainīgos pie atbildības.

Analizējot situāciju Ukrainā, Rinkēvičs augstu novērtēja ES augstās pārstāves Ketrinas Eštones un ES komisāra Štefana Fīles iesaisti krīzes risināšanā un uzsvēra nepieciešamību turpināt dialogu starp varas un opozīcijas pārstāvjiem Ukrainā.

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka gadījumā, ja vardarbība Ukrainā pastiprināsies un Ukrainas valdība pielietos brutālu spēku pret demonstrantiem, nevar izslēgt iespēju, ka ES piemēros sankcijas pret konkrētām Ukrainas amatpersonām.

Vienlaikus Rinkēvičs aicināja izvērtēt iespēju sniegt Ukrainai ekonomisku, finansiālu un tehnisku palīdzību, vienojoties ar starptautiskajām finanšu institūcijām. Ministrs akcentēja, ka šādā gadījumā Ukrainai būs skaidri jāapņemas īstenot visas nepieciešamās reformas. Sanāksmes laikā ministrs informēja ES ārlietu ministrus arī par Latvijas gatavību uzņemt līdz desmit cietušo Latvijas ārstniecības iestādēs.

Diskusijā par ES Austrumu partnerības jautājumu virzību pēc Viļņas samita Rinkēvičs uzsvēra, ka īpaši svarīgi ir turpināt strādāt, lai pēc iespējas ātrāk tiek parakstīti ES-Gruzijas un ES-Moldovas asociācijas līgumi.

"Asociācijas līgumu parakstīšana ar sekmīgākajām partnervalstīm sniegs tām papildu stimulu nepieciešamo reformu turpināšanā. Tām valstīm, kas redz sevi kā daļu no ES vērtībām un ir gatavas īstenot visas nepieciešamās reformas, jāpiedāvā perspektīva ciešākai integrācijai ES," uzsvēra Rinkēvičs.

Diskusijas laikā Latvijas ārlietu ministrs aicināja turpināt darbu saistībā ar bezvīzu režīma ieviešanu ar Moldovu, kā arī vīzu režīma atvieglojumiem ar Baltkrieviju.

Ārlietu padomē tika apstiprināts lēmums par ES militāro operāciju Centrālāfrikā, balstoties uz ANO Drošības padomes 2014.gada 28.janvāra rezolūciju. Diskusijā Rinkēvičs vērsa uzmanību uz to, ka operācijas plānošanā un īstenošanā jānodrošina cieša koordinācija ar starptautiskajiem partneriem reģionā.

Ministri apsprieda aktuālo situāciju Ēģiptē un Tunisijā, ņemot vērā abās valstīs apstiprinātās konstitūcijas, kā arī turpmāko pārejas procesa virzību. Tāpat tika pārrunāta aktuālā situācija Lībijā, Jemenā un Sīrijā. Ministri analizēja arī situāciju Bosnijā un Hercegovinā, ņemot vērā pēdējās dienās notikušās demonstrācijas, kas vērstas pret valdību.

Foto: mixnews.lv

Komentāri