Ronis: Latvijā ir vājas partijas, kas veido nestabilas koalīcijas, Mixnews.lv

Ronis: Latvijā ir vājas partijas, kas veido nestabilas koalīcijas

фото

Politika | 2013. gada 21. janvārī plkst. 11:43

Daudzas Saeimā pārstāvētās partijas ir vājas, un Latvijas politiskās sistēmas apstākļos tās veido nestabilas koalīcijas "no trijām un četrām partijām ", šādu viedokli laikrakstam "Diena" paudis demisionējušais satiksmes ministrs Aivis Ronis.

Roņa skatījumā, eiro ieviešana Latvijā būtu zināms stabilizators, kas investoriem ļautu ar paļāvību skatīties uz mūsu valsti, neskatoties uz fragmentēto politisko sistēmu. "Mēs redzam no iepriekšējās pieredzes - koalīcijas un valdības mainās pārāk bieži. Bet eiro būtu jebkuram, pat vietējam, investoram drošas prognozējamības faktors."

Runājot par saviem pēcnācējiem satiksmes ministra amatā, Ronis paudis viedokli, ka visi publiski izskanējušie kandidāti būtu piemēroti, tai skaitā viņa padomnieks Kaspars Ozoliņš, kuru viņš vērtējot ļoti augstu. "Bet es negribu dot padomus koalīcijai. Tai pašai ir jāsanāk kopā un jāsapurinās," piebildis Ronis.

"Viens no iemesliem, kādēļ es atkāpjos, ir, ka es vairs nevaru palīdzēt ne koalīcijai, ne opozīcijai. Viņiem ir jātiek galā. Kā es jau lietoju analoģiju, kuru ASV lieto attiecībā pret Eiropu. Amerikāņi saka: kam jāzvana uz Eiropu, lai uzzinātu Eiropas viedokli? Iedodiet mums vienu telefona numuru. Es pieļauju, ka valdošajai koalīcijai iekšēji nav skaidrs, kam jāzvana, lai mēs uzzinātu koalīcijas viedokli. Tam vajadzētu būt premjeram... Un premjeram ir visas iespējas sapurināt koalīciju," sacījis Ronis.

Vaicāts, vai premjers Valdis Dombrovskis nav saguris no valdības vadīšanas, Ronis atzinis, ka darbs ir grūts, bet Dombrovskim alternatīvas viņš neredz. "Ja Mozum desmit baušļus, kas viņam tika iedoti no Dieva, vajadzētu dabūt cauri mūsu esošajai koalīcijas padomei un vēl Saeimā visos trijos lasījumos... nezinu, vai mums šodien būtu tie baušļi. Bet Dombrovskim līdz šim tas kaut kā ir izdevies, kaut tas ir ārprātīgi smags darbs. Ar reformu plānu viņš ved valsti laukā no krīzes, vedot Latviju uz eirozonu. Koalīcijai būtu viņš jāatbalsta. Un arī opozīcijai."

Tieši ar Dombrovski Ronim valdībā veidojušās labākās darba attiecības. "Domāju, ka tā vai citādi ķīmija izveidojās ar premjeru. Sanāca tā, ka šajā valdībā ir viens mans grupas biedrs un viens studiju biedrs. Roberts Ķīlis, ar kuru kopā studējām filozofiju. Atis Pabriks, ar kuru arī studējām kopā. Edgars Rinkēvičs. Tad es, protams, gribu teikt, ka pozitīvu iespaidu atstāja Ilze Viņķele. Arī ar visiem pārējiem kolēģiem."

Foto: no vietnes infoagentura.wordpress.com

Komentāri